şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir tuba ezici kitabı. kelime oyunlu bir resim var kapağında, inanılmaz yaratıcı, çok zekice lan. neredeyse sanatsal yahu! fakat biraz kezbanca olmuş sanki.

zira kapakta bir instagram adresi var. kapak boş kalmasın takipçi kasalım demiş herhalde kezban ablamız.

ayrıca kitabın tanıtım cümleleri de şöyle:

--- yorumsuz ---

bu kitabı adam sandığı erkek yüzünden, yürek sandığında acılar ve hayal kırıklıkları biriktiren kadınlara ithafen yazdım.

ve sen de o adam sandığımız erkeklerden biriysen, lütfen o elindeki kitabı sakince rafa bırak…

zira içinde görmek istemeyeceğin gerçekler var.

--- yorumsuz ---
  • ben bırakırım da bu zihniyette yazan birini okuyacak olan genç kızlara yazık, 'adam sandığı' erkeklerin peşinde koşup, sonra tüm erkeklere çemkirmeyi marifet görüp, bir de kendisini kitap yazacak seviyede görüyorsa birşey diyemem.
  • instagram'da takip ettiğim bir kitapsever sayfanın illüstrasyonlarına aldanıp alıp okuması ve takipçileri ile paylaşması sonucu okumadan bir kaç sayfasına şahit olduğum kitap. bunca atarlı, biraz varoş ağız ile yazılmış bir kitabın edebi olmadığını söylediği için, en az kitaptaki kadar dil bilgisi hatalarıyla yorum yapan takipçilerini eleştirenin üzerine salmış bir ablamız tarafından yazılmış.
    kitap s.kmek sokmak laflarıyla bezeli ve kesinlikle feminist düşünce ile uzaktan yakından alakası yok. bir erkeğe çok kızıp yazılmış bir karalama gibi.
    --- spoiler ---
    kadınlığı etek boyuyla ölçen zavallılar, o zaman bizde adamlığı bacak aranızdakiyle ölçelim. zencilere adam, size de ad'amcık diyelim.
    --- spoiler ---

bunu okuyacak genç kızların vay haline. kitabın edebiliği bir yana, dil bilgisinden anca bu kadar nasibini almayabilirdi. bir editörü yok mu acaba?
  • adam oldu
  • hava deliklerine sahip olması gereken sandıklardır.