şükela:  tümü | bugün
  • matriyarkal dayatmacı zihniyettir. erkek dişinin karşıtı olarak hayvanların cinsiyetini tanımlamak için kullanılan bir kelimedir.

erkek / dişi kullanımı için örnek:

erkek: "erkek kedi evden kaçtı."
    dişi: "dişi kedi evden kaçtı."

şimdi de adama bakalım

adam / kadın
    adam: "bir adam koşarak yanından geçti."
    kadın: "bir kadın koşarak yanından geçti."

bay / bayan
    bay: "bay demir kapıyı çaldı."
    bayan: "bayan demir kapıyı çaldı."

erkekler yurdu, erkekler tuvaleti gibi ibareler adama adam demeye utanan matriyarkal zihniyetin bilinçli sistematik baskısından ibarettir. adamın kadınlar tarafından bir obje olarak görüldüğü bu anaerkil toplum düzenine lanet olsun. "erkekler ağlamaz", "erkek dediğin kıllı olacak", "erkek dediğin kılsız olacak", "erkek dediğin güçlü olacak", "erkek dediğin kadına şöyle davranacak böyle davranacak", "çocuk herkesle yatıyor, çok piç", "erkeğe bıyık, sakal vs. çok yakışıyor", "erkek dediğin kısa saçlı olacak"...

herşeyden önce o erkek değil adam, ayrıca biz nesne değiliz, benim nasıl olacağıma kadın olarak sen karar veremezsin, istediğimle yatarım; benim namusum senden sorulmuyor, kendi bedenimi istediğim gibi kullanırım; bana piç diyemezsin, beni yaşıma göre çocuk ve adam olarak kategorize etmek gibi bir hakkın da yok. meninist bir harekete en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz a dostlar.

bu anaerkil zihniyete "adam adamdır, erkek anandir" demenin zamanı geldi de geçiyor. adamlar olarak bugün bir olmayacaksak ne zaman olacağız?

bir hakaret sözcüğü olarak kullanılan "erkek" sözcüğünün kullanımına karşı bir ses de sen olmazsan asla yok olmaz bu baskıcı zihniyet.
  • (bkz: adem)
    (bkz: havva)
  • dedi öküz adam.

bu ülkede mağdur olan iki cenah var. biri erkekler, diğeri akp'liler.
  • erkekleri bezdirmiş zihniyet.

bunun için (bkz: maskülizm) var.

erkekler olarak madenlerde, inşaatlarda, ağır sanayide kas gücü gerektiren her yerde olmaktan ve canımız pahasına çalışmaktan bıktık. erkek tarlayı sürecek bir öküz değildir. erkek para kazanmadan evlenemeyen ve toplumda değer görmeyen bir meta olarak kabul edilemez. erkek bir bireydir. ve kimseye bakmak, kimseyi korumak zorunda değildir. erkek evi geçindirmek zorunda değildir. erkek çalışırken ölmek zorunda değildir.

erkek özgürce yaşamak istiyor. erkeğin haklarını savunurken tepeden bakan feminizm gibi baştan kaybetmiş bir savunu yaratmayacağız. erkek haklarını halktan talep edecek. bunu da halkı eğiterek yapacak.

sloganımız ise şu: ne feminizm ne maskülizm yaşasın eşit insan.

hadi bakalım
  • bir ihtimal, inanna sayesinde anaerkil olan sümer'in aryan istilasindan sonra, kast zihniyetini benimsemesi ve yıldızlardan gelen tanrılar tarafindan
    yaratilan adam in mahlasini yer yuzunden silmesidir. aryan cazgirligi iste napceksin ki en gir'i kendine benzetti ...

yani gene dua et, " herif " mahlasin baskin cikmamis .. bir de madalyonun o sekli var ... piffttt
  • zılgıt atıp halay çekerek eleştirdiğim zihniyet.
  • (bkz: ne diyem mahmut mu diyem)

öffffff...
  • ilk entry'de ne denilmesi gerektiğini uzun uzun anlattım. biz adamlar bu konudan rahatsızız. ben burada bireysel anlamda değil bir oluşum olarak meninist adamların sesini dile getiriyorum. bayana bayan demesi ne şekilde bayanları rahatsız ediyorsa erkek sözcüğü de meninist adamları rahatsız ediyor, hayvan yerine koyuyor. (bkz: erkek kelimesinin bir hakaret sözcüğü olması)
  • william adama'dan bahsediliyorsa doğru önermedir. ne erkildir bilemiyorum ama hem erkek, hem adamdır kendisi.