• son zamanlarda ulu orta aniden sıçma kabiliyetine sahip olan conolar ve swinger partileri ile tekrar gündeme gelmiş renkli şehir.
  • bu yaşıma kadar sadece bir kaç kez içinden geçtiğim, ama medyanın da sayesinde bi süre gezip görmeye karar verdiğim şehir.
    2 gündür adana’dayım gerçekten şok olduğum birçok olay olsa da bir kaçını paylaşmak istiyorum.
    bir kere 21 aralık da geldim. kışın ortası hava 20 dereceydi. hemen buradaki en iyi puanlı ciğercilere gittim kesinlikle ciğer olayını abartıyorlar, zaten ciğer demiyorlar çekme diyorlar. çoğu şehirde yediğim standartta şişler geldi. ama adana kebap olayı kesinlikle farklı, bugüne kadar adana kebap yememişim diyebilirim. ona da kıyma diyorlar zaten.
    şimdi daha büyük mevzulara geçelim, mısır çarşısı diye bir yer var. adamlar sokakta, tezgahlarda bildiğin şişe şişe viski, vodka satıyor. onu da geçtim tezgahta hap satıyor ya.. bir kısmı cinsel gücü arttırıyormuş bir kısmı keyif vericiymiş ama baya köşede bucakta değil ulu orta satıyorlar. hadi buna şaşırdım da daha beteri geliyor.
    gece dolaşıyorum, heryer boş. kazım büfe diye bir büfenin önünde kuyruk var. baya takım elbiseli bıyıklı adamlar, siyah mercedeslerle filan gelmişler ellerinde büyük bardaklarla bir şey içiyorlar. merak ettim yanaştım, girdim sıraya. baya gece saat 2 de 20 kişi sıra bekledim. dedim bunlar ne içiyor? muzlu süt dedi. adamlar gece gece muzlu süt içmeye mi geldi? dedim. her saat böyle dedi. herhalde dedim ismi farklı, başka birşey veriyorlar. yoksa koca koca adamlar niye kasıla kasıla muzlu süt içsin. istedim geldi. evet muzlu süt, bildiğimiz muzlu süt. bu nasıl bir algı ve kültür farkı lütfen sosyal psikoloji okuyan bir arkadaşımız tez filan yazsın.
  • adana merkez elektriksiz kaldı herkes.
  • 1 günlüğüne ziyarete gidip, 10 dakikalık taksi yolculuğunda, esrar içtiğinde ağlama nöbetleri geçiren eşini, nasıl pavyondan kurtardığını dinleyebileceğin başka bir yer var mı? şimdi yalan dersin? değil vallahi değil.

anlık heyecanların, ekstrem hayatların başkenti adana' mızda, nerede olduğumu tarif için dükkan isimlerine baktım, mağazanın adı o'yes jeans'ti. yanlış anlar diye başka firma adı söyledim.

aha bu mağaza;

https://tr.foursquare.com/…52e91f5811d23a5ff025bb5c

hala tereddütleriniz varsa, bir de burdan yakın http://listelist.com/adanada-siradan-bir-gun/
  • suan yağmuru karla mı karışık yağıyor acaba dedirten
  • ülkemden artık kalben fersah fersah uzaklaştığım şu zamanlarda benim kalan tek memleketim.

farklıdır. kimse kimsenin diniyle, ırkıyla, mezhebiyle, ideolojisiyle, partisiyle, giydiğiyle, yediği içtiğiyle ilgilenmez. çünkü insanı yaşamla ilgilidir. hayatı sever. yemeyi içmeyi, bir arada olmayı, eğlenmeyi, gezmeyi.

kendine haslığı ve tekliğiyle beraber kalabilmiş bir kalabalıktır adana.

güneştir, sanattır, berekettir, etrafına toplanılan güzel sofralardır.

''uçun kuşlar uçun doğduğum yere, burda vefa yok.
    öyle akarsular, öyle hava yok''
  • 10 saattir orta şiddette yağmurun yağdiğı şehrim.
  • nuh tufanina dogru adim adim giden sehrim. dun sabah yagmur basladi. gun boyu biraz yagdi biraz durdu. gece boyunca yagdi. sabah bi ara durdu. bugun saat 10 dan beri araliksiz yagiyor. altyapisi maalesef kotu olan sehrimde yuzme bilmeyen sokaga cikmasin.
  • güneşe nefret kusanlar
  • ana haber bültenlerinde en ilginç haberlere konu olan efsanevi memleketim. adam ayrı bir gurur duyuyor tevede görünce biliyün mü!
hesabın var mı? giriş yap