şükela:  tümü | bugün
  • bu aralar ciddi şekilde düşündüğüm versus. yazılımcıyım, adana' da yaşıyorum, ev benim kira derdim yok yani. kendimi daha fazla geliştirmek için istanbul' a göçmeyi düşünüyorum. 2200 tl aldığım maaş cumartesi full çalışıyorum. yemek şirketten. kafam biraz karışık sizce ne yapmalıyım. hayırlı forumlar...
  • http://prntscr.com/k56oxs cevabı verilmiş zaten. bir de yazılımcısın.
    hayırlı forumlar.
  • istanbula geçince 4k kazanacağını düşünen adana'da yetişmiş yazılımcı içerir.

cumartesi de çalışıyor, yazık lan.

istanbul daha da kötü hocam, 4k alabiliyorsan gel ama vermezler.
  • yerinde olsam adana’da kalırdım. nihayetinde bildiğin şehir, istanbul bilmeyenler için her anlamda karışık ve karmaşık bir şehirdir. misal çok yakın bir arkadaşım kastamonu’da pide ustasıydı o da senin gibi 2000 tl maaş alıyordu, daha yüksek paraya çalışması için istanbul’da bir firmadan teklif alıyor ve buraya geldi.

daha geldiğinin ilk haftası bismillah hatunun biri bunu evleneceğiz diye kafalamış 50.000 tl dolandırıldı. çocuk hala kredi ödüyor. demem o ki çok dikkatli olmak lazım, istanbul iyi hoştur ama, hiç ummadığın anda birileri tarafından skilebilirsin. buranın kızları başka şehirlerdekine benzemez, sen uyanıkken götündeki donu alırlar haberin olmaz aman dikkat.
  • 1200 tl maas ile eskisehir tercihim olurdu.
  • 3000 tl maaş ile izmir üzerinde sulh olmaya hazırım.
  • istanbulda çalışan adanalı olarak söylüyorum ki hayat standartlarını pek kafana takma derim. kiralar yüksek ondan aradaki fark kapanıyor ama yine de adana'da kendini istanbuldaki kadar geliştiremeyebilirsin. iyi bir yazılımcı kolay bulunmadığı için iş fırsatı karşına çıkar fakat şunu da değerlendirmen lazım çevreni değiştirmeye değer mi?