şükela:  tümü | bugün
  • cnn türk'te yayınlanan ne oluyor programında gerçekleşmiş olaydır.

adana'da yaşanan yurt yangını ile ilgili sorulan sorulardan rahatsız olan adana belediye başkanı hüseyin sözlü, gazeteci nedim şener'i fırçalıyor.

aynı canlı yayında adana belediye başkanı "hiçbir sorumluluğumuz yok" açıklaması da yapıyor.

http://odatv.com/vid_video.php?id=8e9e0

alternatif: http://www.demokrasihaber.com/…rt-cikti-h16143.html
  • laf arasında "adana büyükşehir şu anda türkiye'nin en büyük itfaiye ekibine sahip" diye canlı yayına demeç veren bir puştun soru soran bir gazeteciye çıkışması.
    normal zamanda ona buna yaranmışlık, üstlere yalakalık, vatandaşa hava yapacağınıza işinizle gücünüzle ilgilenseniz, bir yangın olsa, bir deprem, saldırı olsa bu memlekete emanet edilen çocuklar ne kadar güvende diye denetimleri artırsanız altı üstü bir kıvılcımla çıkan bir yangında on iki tane ocağa ateş düşer mi?
  • balık baştan kokarmış. başı ne ki başkanı ne olsun. iki koyun güdemeyecek adamları belediye başkanı yaparsanız o da tutar soru sordu diye gazeteci fırçalar. papucumun başkanı.
  • hiçbir şey olmamış da durup dururken gazetecinin tek amacı onu sıkıştırmakmış gibi "kendinizi çok zeki zannederek soru soruyorsunuz" gibisinden yapılan densizlik. orada çocuklar öldü efendi! kimsenin sikinde değil senin itfaiyen türkiye'nin dünyanın kaçıncı büyük itfaiyesi. orda yanarak can veren çocukları kurtarabildiniz mi?
  • hatasını kabul etmek istemeyen ve pişkin tavırlarıyla üste çıkmaya çalışan bir politikacının politik saldırgan üslubudur.

ne bekliyordunuz ki; '' çok üzgünüz, yeterli denetim yapamadığımızdan bu vahim olay meydana geldi. sorumlular olarak cezamızı çekeceğiz. başkan olarak yeterliliğim sorgulanmalı. bu olayda şahsımın bir hatası varsa hükümetimizin görevlendireceği bir müfettiş ile soruşturma yapılmasına açığım. '' mı diyecekti.

ülke böyle bir ülke olsaydı, yöneticiler bu kafada olsaydı zaten şu anda mars'a uzay mekiğini geçtim kolonimizi kurmuş arada akraba ziyaretine gidiyorduk.
  • eskiden gazeteciler fırça atardı hizmetlerinden dolayı belediye başkanlarına, şimdi malum. işte bunlar hep milli irade. rte'nin gazetecilere terörist dediği günümüzde hovarda sözü az kalır.
  • bakın zamanında lokanta işletmişliğim var. kıçı kırık, düz ayak bir lokanta. 5 adımda terk edersin öyle bir şey. mutfak bölümüne oksijen tüpü gibi kocaman bir yangın söndürme tüpü ve ocakların üzerine dolanan yangın söndürme tesisatını döşettiler bana. onun dışında da dört köşeye yangın söndürme tüpleri... neler neler. ruhsat almanın en temel denetimi yangın tertibatı denetimidir.

bu yurtta 34 öğrenci mevcut. 7/24 kıpır kıpır 34 can. her an her şey olabilir. hem olay vuku bulabilir, hem can kaybı çok olabilir.

kim vermiş buranın ruhsatını? bunun hesabını verecek adam, gazeteciye efeleniyor. itfaiye zamanında gelmiş. zamanı ne bunun? 12 ölü tam zamanı mı oluyor. 13 olsa zamanında gelmemiş mi olacaktı. bu halk bu ülkeyi kimlere yönettiriyor. bu adama sandıkta sen yönet diyenlerin vicdanı sızlamıyor mu?

gazeteci hangi zamanı herkes hasar almış. 12 ölü 22 yaralı. itfaiye kimi kurtarmış ne yapmış itfaiye diyor. amcam celalleniyor. fırça kayıyor.

buna kim fırça kayacak? buna ancak sandıkta halk fırça kayacak. buna kayyum atanmayacak. pozisyonu rahat.

zirvelerde başkanlık valsindeler nede olsa.
  • öncelikle çok canımız yandı... orada ölen gencecik çocuklardı. umarım ölü sayısı daha da artmaz en son 22 yaralıdan bahsediliyordu. ve bu olayda en ufacık bir dahli olan herkes, tüm sorumlular cezasını bulur!

burada belediye başkanının neden birden bu kadar celallendiğini anlayamadım çünkü haberin videosunda sadece onun celallenip atar yaptığı kısımı görebiliyoruz. nedim şener öncesinde ne söyledi bilemiyorum ama başkanın da canlı yayında bu kadar atar yapmasına lüzum yoktu. çünkü kendisinin bu olaydaki sorumluluğu itfaiye ekiplerinin olaya intikali ve müdahalesi ile sınırlıdır. eğer dediği gibi zamanında gerektiği gibi müdahale edilmiş ama kayıplarımız yurdun fiziksel şartlarından kaynaklanmışsa, onun sorumluluğu; özel öğrenci yurtları'nın açılması için gerekli şartlar ve üzerindeki tüm denetimden sorumlu olan "il veya ilçe milli eğitim müdürlükleri ve mülki idare amirinindir!"