şükela:  tümü | bugün
  • gördüğüm en karışık hastanelerden biri.

http://www.adanadh.saglik.gov.tr/
  • oraya gidip nasıl tedavi olacağını anlayabilen insan var. bense yanımda rehber olarak birini götürmek zorunda kalıyorum, tam bir kaos ortamına sahip hastane
  • gece trafik kazası geçirdikten sonra kaburgada çatlak olma ihtimali ve nefes alamama şikayeti ile bu hastaneye gidilir. yarım saat uzman doktorun uyanması beklenir sonunda uyanır ve içeri girdiğinde doktor serum takılmış ve bitkin bir halde görülür. ne olduğu sorulur böbrek taşı düşürdüğü öğrenilir , röntgene şöyle bir göz ucuyla bakar bir şeyin yok der geri gönderir ve kendisi sedyeye uzanıp uyumaya devam eder. kazazede doktora geçmiş olsun der ve odadan çıkar.

işte bu hastanenin acilde her an acil hasta gelebilme ihtimaline karşı bekleyen doktoru bu haldedir.
    varın gerisini siz düşünün.
    kısacası süper bir hastanedir.
  • psikiyatri polikliniğinde genellikle millete bağıran, ağzı bozuk, sürekli ters konuşan, ilaç yazdırırken bin dereden su getiren bir uzman doktorun (!) görev yaptığı hastane. daha önce aynı hastanenin aynı biriminde başka bir doktor daha vardı. onu maalesef başka bir birime göndermişler, artık randevu alamıyor kimse ondan. dikkat dağınıklığı için kullandığım bir ilacı numune hastanesi kapatılmadan önce o hastanedeki bir psikiyatrist sorun çıkarmadan yazıyordu. ekim ayında o zaman devlet hastanesine yeni gelen doktor da sorun çıkarmadan aynı ilacı yazdı. ilacım bittiği için annem benim yerime sorun çıkarmayan doktor sistemde görünmediği için manyak doktordan randevu aldı. gittiğimde benden eczaneden ilaç dökümü alıp getirmemi istedi. aldım getirdim. ilacı her sabah düzenli içtiğim halde "sen bu ilacı düzenli içmemişsin. bırakmışsın bu ilacı. 2 hafta sonra tekrar gel." dedi. ben oradayken bir ara telefonda biriyle küfürlü konuştu. bundan sonra bir dahaki sefere mecburen şehir hastanesine giderim artık. ben böyle sağlık sisteminin...