şükela:  tümü | bugün
 • bir arkadaşım adana'da asker ziyaretine gitmeden önce adana divan oteli'ni telefonla arayarak rezervasyon yaptırmak istemiş. yaptığı bu telefon konuşmasının üzerine divan otellerinin genel müdürlüğünün iletişim adresine gönderdiği maili aşağıda aynen paylaşıyorum.

  "merhaba,

  öncelikle bu maili üzülerek gönderdiğimi belirtmek isterim.

  19 kasım 2016 cumartesi adana ziyaretimiz sebebi ile, divan adana’da konaklama yapmak üzere otelinizi aradım. 4 erkek 1 kadından oluşan toplam 5 kişilik bir arkadaş grubuyuz. bu sebeple 2 ve 3 kişilik 2 farklı oda için rezervasyon yapmak üzere telefon etmiştim. telefon görüşmesi öncesinde booking.com üzerinden de fiyatları kontrol ettim, ancak söz konusu sitede 3 kişilik bir oda opsiyonu yer almamaktaydı. hem booking.com haricinde doğrudan otelden fiyat almak istedim hem de 2 kişilik odalara ücret karşılığında ek yatak eklenip eklenemeyeceğini sordum.

  telefondaki yetkili 3 kişilik odada konaklayacak kişilerin aile olup olmadığını sordu önce, ki bu bile kabul edilemeyecek bir soru benim için. 3 erkek arkadaş olduğunu beyan ettiğimde ise “ben şuanda bir bayanla görüşüyorum ama” şeklinde saçma bir cümle yöneltildi. sakinliğimi koruyarak 2 odaya ihtiyacımız olduğunu, bir odada 2 kişi diğer odada ise 3 kişi konaklayacağını belirttim. yetkili kişi çok da anlaşılır olmayan bir takım cümleler kurunca ben olayı anlayamadığımı açıkça beyan ettim. işte bu noktada “otelimizde bay/bayan konaklama yapılamıyor, bunu şimdiden belirtmem gerekir ki sonrasında sorun yaşamayalım.” dendi.

  ben öncelikle sizlerden “bay/bayan konaklama” denilen konaklama cinsinin detaylı açıklamasını rica ediyorum. eğer bu açıklamadan kasıt, farklı cinsiyetteki iki insanın aynı odada yalnızca resmi nikahlı olmaları koşulu ile konaklayabilecek olmaları ise, check-in sırasında evlilik cüzdanı mı ibraz edilmesi gerekiyor otelleriniz bünyesinde? bu tüm otellerinizde uygulanan bir prosedür müdür? eğer ben booking.com üzerinden rezervasyon yapıp adana divan otel’e gitseydim, beni otele kabul mu etmeyeceklerdi? şahsımın bir oda içerisinde kiminle konaklayıp kiminle konaklamayacağıma oteliniz yetkilileri mi karar vermektedir? eğer öyle ise gerçekten kabul edilemez bir durum.

  koç grubu bünyesinde yer alan bir kurumda bu şekilde bir tavır ile karşı karşıya kaldığım için gerçekten çok üzgün olduğumu tekrar belirtiyor ve konuyla ilgili dönüşlerinizi heyecanla bekliyorum.

  teşekkürler.
  iyi çalışmalar. "

  bu mailin üzerine cevap genel müdürlükten geleceğine yine adana divan otelinden gelmiş. bu maili de aşağıda aynen paylaşıyorum.

  "selen hanım merhaba,

  öncelikle otelimizi telefonla aradığınızda yaşadığınız problem için özür dileriz. otelimizde konaklayan misafirlerimizden evlilik cüzdanı kesinlikle istenmemektedir. telefonda görüştüğünüz ekip arkadaşımızın sizi yanlış bilgilendirmesinden kaynaklı bir aksaklık yaşanmıştır. personelimiz konu hakkında uyarılacak ve gerekli eğitimleri tekrar alması sağlanacaktır. bölgesinde misafir memnuniyet oranı diğer rakiplerine göre en üst seviyede olan otelimizde siz değerli misafirlerimizin memnuniyeti bizler için çok önemlidir. belirttiğiniz tarihlerde gerçekleştireceğiniz adana ziyaretinizde otelimizi tercih etmenizi dilerim. aşağıdaki iletişim bilgilerinden benimle irtibata geçmeniz durumunda rezervasyonunuzu memnuyetle gerçekleştirmek isterim. yaşanan aksilik için tekrar özür dilerim.

  saygılarımla"

  ben sizinle bunu kamuoyu yaratmak, bundan bir çıkar sağlamak ya da ego tatmini yaratmak icin paylaşmıyorum. bilmediği bir yere giden insanlar en guvenilir ve kurumsal olduğunu düşündükleri yerde kalmak istiyorlar. ancak böyle bir ayrımcılığa maruz kalıyorlar. sizler de bunun mağduru olmayın, bu tarz bir muameleye maruz kalmayın istiyorum.
 • rezalet olan otel değil çalışanmış o yüzden rezalet puanım 10/1. o da rezil bir çalışan olmasından dolayıdır.

  gelelim divan otel sistemine.
  biz de iki kadın kuzenim ve ben aynı odada kaldık bizden hiçbir şey istemediler.
  sonuç itibari ile oradaki gerzek çalışan biraz yobaz çıkmış.

  geçmiş olsun.
 • divan otelde rezalet olmaz, olsa olsa giriş katını ve lobiyi halka açar, revir yapar, eylemcileri göz altına almak isteyen polisleri içeri almaz, tüm restoranı halka açar, hastaneye gidemeyen yaralı gezi eylemcilerini misafir eder. biz böyle gördük bildik divan otelini.
  https://youtu.be/piz-uevb6w8
 • işgüzar insanlar esasen can sıkan. otelin politikasıysa yazıklar olsun, işgüzar bir çalışanın ahlak satarak ahlaksızlık yapmasıysa ona eğitim vermeyen otele yeniden yazıklar olsun.

  divan büyük bir marka. bu terbiyesizliği kabul etmezler umarım.
 • bu ülkedeki her sorunun kaynağı olduğu gibi, bu rezalet de iki sebepten kaynaklanmaktadır:

  1. "bana ne?" sorusunun sorulmaması
  2. "sana ne?" cevabının verilmemesi
 • rezaleti çalışana bulan zihniyeti anlamıyorum. sen koskoca divansın, canım pardon benim çalışanım çomarmış demekle olmuyor bu işler. divan gibi kurumsal firmaysan çalışanını da ona göre seçeceksin.

  tanım: gezi zamanı sergiledikleri o güzel tavır sonrasında beni şaşırtmış olan rezalettir. hepiniz mi "onlar"dansınız lan!!!
 • tamamı değilse de, bir kısmı (asgari yarısı diyelim) divan otel'e, dolayısıyla koç grubuna mal edilmesi gereken rezalet.

  rezaletin bir bölümünü koç grubuna ayırıyorum; zira, turizm sektörü sayılabilecek bir alanda çalıştırdığı her personelini önceden ölçmesi, tartması; davar sürüsünden ayrılarak insan kisvesiyle ortama sızanları ayıklaması gerekir.

  keza hatırlarsınız, yine koç grubu bünyesindeki bir araç kiralama firmasının erzurum şubesi'nde görevli başka bir davar vesilesiyle diğer bir rezalet yaşanmıştı (bkz: avis'in tehdit ve alıkoyma ile para gaspetmesi). ben unutmadım; ne rezaleti ne de rezalete konu firmanın adını...

  böyle devasa kurum kimliği olan firmalar nasıl dikkat etmez böyle şeylere, hayret!
 • divan ve koç grubuna yakıştıramadığım rezalettir. sen onca olaya rağmen dimdik dur, duruşunu, tavrını hiç bozma sonra bir çalışanınla tüm vizyon yerle bir olsun. bari siz yapmasaydınız bu ayrımı. yakışmadı. dilerim bu rezaleti bir an önce telafi ederler.

  o çalışana verilmesi gereken cevap da şurada dursun:

  http://www.youtube.com/watch?v=m2lyhzmdkcc
 • kesinlikle rezalet olmayan,sadece bir çalışanın bok yemesidir. evlilik cüzdanı sorulması falan çok eskidendi.. eğer yaşınız 18 ve üstü ise kimse size ilave belge sormaz.

  divan otel tahminlerin üzerinde bir profesyonellik ile işler..

  yabancı iseniz pasaportunuzda gümrüklü saha ( liman, sınır veya havalimanı ) giriş mührüne bakar o kadar.
 • otel özür dilemiş, konu kapanmış ama kıl bir yazar olayı ekşiye taşımış. sebep?