• büyüksaat ve civarinda yapiliyordu her yol. bu sene son dakika iptal edip o sokaga barikatlar kurdular, ablukaya aldilar falan.

rahatsizligim nedeniyle gidemedim. sosyal medyaya bi baktim. büyüksaat ablukada ama başta ziyapasa ve gazipasa olmak uzere adana'nin en luks, elit, nezih ortamlarinda ayri ayri sokaklarda onlarca, yuzlerce kutlama, aktivite, muzik, eglence ve rakı-şalgam olmuş. yani iyi ki yasakladiniz da bir sokaktan bir sehre yaydiniz diyorum.
  • şikayetler üzerine alınan karardır, mantıklıdır. bilim, kültür odaklı festivaller olsa kimse karşı çıkmayacaktır. keza lezzet festivali her sene coşkulu geçer.
  • adana valiliği tarafından duyurusu yapılmış yasaktır. "kamu düzeni ve güvenliği ile kişilerin can ve mal güvenliği’ gerekçesiyle iptal edilmiş. ya kardeşim bu festival için eğlenen insanlar kimseye zarar vermiyor ki? dışarıdan "dini hassasiyetleri" olan kişiler saldırmaya çalıştı, bir zahmet bu saldırıları da engelleseydiniz? niye yasak yani?

festivalin son birkaç yılda ülke genelinde ün yapmasının ardından şehirdeki gericiler/islamcılar her yıl, "yasaklansın" diye ortalığı yaygaraya veriyordu. geçen yıl ismi, "kebap ve şalgam festivali" olarak değiştirildi ancak yine yetmemiş. aile ziyareti için birkaç gündür adana'dayım. neredeyse şehirdeki tüm mekanlar, "rakı festivali" için hazırlık yapmış. menüler, eğlenceler hazırlamış. yasak sadece büyük saat civarını mı kapsıyor, bilemedim. büyük saat civarındaki etkinlik çok kaliteli falan değil zaten ama sırf gericilere inat olsun diye her yıl istanbul'dan birkaç arkadaşla gidiyorduk. bakalım, yarın nerelerde ne olacak.

link
hesabın var mı? giriş yap