şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gece itibari ile tarihi büyüksaat kulesinde başlamıştır. orijinali rakı festivali iken pek muhterem valimizin rakıyı "sakıncalı" bulması ile bu isim halini almıştır.

  an itibari ile büyüksaat'te rakılar su gibidir sayın seyirciler. hatta yasak itibari ile de katılım daha yüksektir zannımca geçen senekine göre.

  hey sayın valim, su çok güzel gelsene.
 • an itibariyle mezenin su gibi aktığı etkinlik.
 • afişi onnumaa beş yıldız olan festival. bütün puntoların büyük harfle yazıldığı görselde festivali kısmında sadece son 4 harf küçük yazılmış. eee anlayana sivrisinek saz.
 • rakı içmem festival varmış çok da eğlenceliymiş dediler. hadi gidelim, hem adana'yı da görmüş oluruz dedik, kalktık gittik. istanbul tayfasına burada eğlence gece yarısı başlar, gittiğinizde de yemek bulamayabilirsiniz denildiği için ekipler günün başından itibaren adana'ya yayılıp "ilk 10" mekanları ziyaret etmeye başladı. biz gece yarısı büyüksaat'e gittik. insanların bir kısmı yeterince içmiş dağılmaya başlamışken bir grup insancda akın akın o sokağa gelmeye devam ediyordu. benim ilk deneyimim olduğu için hayalım eski nevizade gibi bir mekanla karşılaşmaktı. ancak adana konsepti bir az farklı. festival alanı normalde restoran yoğun bir mekan değil. farklı dükkanlar var şalvarcı, saatçi vs gibi. yemek içmekle alakalı değil bunlar. bu dükkanların önünde beyaz plastik sandalye masaları atmışlar. millet dışardan içkisini getirmiş. yiyecekleri de etraftan satın almışlar ya da kendileri getirmişler. adeta bir açık hava piknik alanı. masalar kendi grupları dahilinde yüksek sesle şarkı söylüyorlar. bazılarına davulcu zurnacılar eşlik ediyor. insanlar kendi halinde eğleniyorlar. bizim gittiğimiz saatte artık olay mahalinde eğlencenin doruk noktasını kaçırdığımız anlaşılıyordu. neyse diyeceğim o ki .. şehir için çok masraf gerektirmeden dışardan insan çekmek ve ekonomiye katkı sağlamak için süper bir fırsat. valinin yerinde olsam bu olayı yasaklayıp, bazı tipler için burada eğlenen insanları hedef göstereceğime... düzenlemeye yardımcı olur, şehrin havasını bir kaç günlüğüne değiştirirdim. bu arada burada üst üste eğlenmek yerine şinasi efendi caddesi civarı daha nezih, daha sakin, daha kaliteli eğleniyordu. özellikle arka sokak müthişti...
 • bu yıl ki ayağı 10 aralık cumartesi günü olacakmış, hayli kalabalık olacağı için gözü açık esnaflara prim vermemek adına önceden rezervasyon yaptırılması en mantıklısı. adana'nın mizah sayfası meşhur kazancılar'da 01 sokak diye bir yer ayırtmış ekonomik bir fiyat çıkarmışlar, ilgilenenler için;

  https://twitter.com/…iyik/status/806501318739234816
  https://www.instagram.com/…/?taken-by=bizadanaliyik
 • bu yıl bugün olan etkinlik.

  aslında rakı festivaliydi ancak 2015'de adana'da silahla rakı festivali basan çomarlar
  yüzünden adı değişerek devam ediyor. o sıralar bunu yapan ajanlardır, mossad'dır, cia'dir diyenler vardı, he amk he olduğu ortaya çıktı.

  neysene, güzel bir etkinliktir. adana'nın her yerinde kutlanır ama en yoğun kazancılar çarşısı'nda olacak.

  şu facebook event sayfası : https://www.facebook.com/events/156105041605144/
  şurada güzelce anlatmışlar kültürü : https://www.sosyalmaske.com/adananin-sen-festivali
  şurada neden olduğunu da sıralamışlar : http://www.ustasalgam.com/kebapfestivali/
  şurada eventbu sayfası : https://sv.eventbu.com/…ve-salgam-festivali/4796325

  bir çok yerde menüler mevcut, adana'da olanlar için muhteşem olay.
 • bugün akşamdan yarın sabah saatlerine kadar sürecek olan festival. üstteki arkadaşın da belirttiği üzere asıl adı "adana rakı festivali" idi. umarım yine pompalı tüfek ile saldırı ya da kavga dövüş olmaz da herkes keyfince eğlenir. bu geceden tek temennim bu. malum, adana biraz gergin bir memleket. hadi bakalım. belki yarın izlenimlerimi de eklerim buraya.

  ek: tarihi büyük saat tarafı inanılmaz kalabalıktı ve kına gecesi yapılıyormuşçasına şarkılar çalıyorlardı. pek düzgün görünmeyen tipler de vardı. festival alanının kenarında polis koruması olduğunu görmek güzel olsa da karşımıza ne zaman ne çıkacağını bilemiyoruz. * ardından barajyolu'nda sürekli gittiğimiz bir meyhaneye gidip orada eğlendik bütün gece.
 • rengarenk cıvıl cıvıl bir eğlence. iyi uçuşlar pilotlara.
 • bu sene 8 aralık cumartesi günü gerçekleşecek festivaldir. biz de uğrayacağız bir büyüğümüzle. *
 • bir adanalı olarak ıspartada çalışıyor olmam çok kötü.

  yemin ediyorum bu yöredeki insanların bu zamana kadar hiç lezzetli yemek yemeden öleceklerine üzülüyorum.burada ekmekler bile lezzetsiz , saman gibi...

  yemeklerin alayının altına pilav seriyorlar o da lapa pilav.pilav bile yapmasını beceremiyorlar.

  buradan sesleniyorum mersin,adana,urfa,diyarbakır,gazi antep,hatay şehirlerinin lezzetlerini yemeden ölmeyin