şükela:  tümü | bugün
 • ne zaman biteceği bilinmeyen, bittiği zaman adana'nın 13.5 km'lik raylı toplu taşıma sistemi olacak metro. aslında metrodan ziyade bursaray örneğinde görüldüğü gibi tramvaya daha yakındır, hatta sadece 1 veya 2 istasyonu yeraltında olacaktır. adına metro denmesinin arkasında maliyetleri yüksek gösterip cebe para indirmek olduğu iddia edilmektedir.
 • durak inşaat şirketine trilyon mertebesinde kar ettiren toplu taşıma aracı. zira durak inşaat yıllar önce kurttepe(metro güzergahı üzeri bir mahalle) civarındaki çoğu arsayı satın almış ve zulaya atmıştır. ve aytaç durak da yıllardır adana belediye başkanlığı yapmaktadır.
 • metro degil hafif rayli sistemdir. ne zaman hizmete girecegi kimse tarafindan bilinmemektedir. aytac durak, 28 mart 2004 yerel secimlerinden bir kac gun once mavi bulvar'a gosteri amacli deneme seferi gerceklestirmistir.
 • ben ortaokul haziliktayken* yapimina baslanan, adananin dis mahallelerini baska dis mahallelere baglayan salak bir projeye sahip metro adi altindaki tramvay benzeri rayli sistem. mezun oldugum okulun* tam onunde bir istasyonu olmasi dolayisiyla her sene "metro bitsin, seneye okula metroyla geliriz artik" fantezilerinin yapilmasina sebep olmus, ama insaatin israrla ilerlememesi uzerine okula metroyla gidip gelme hayallerim istanbul metrosunun koc universitesine kadar uzanana kadar ertelenmistir. bu durumun da muhtemelen yuzlerce yil alacagi icin hayatim boyunca okula metroyla gidemeyecek olmamdan suclu olan metrodur adana metrosu...
 • sanki oyuncak trenler gibi musambalara sarili halde duran vagonlari artik iyice çürümeye terkedilen ve sayet bir gün tamamlanirsa sirf adi metro olsun diye bazi bölgelerde bosu bosuna yerin altindan geçirtilecek olan dünyanin sayili metrolarindan biridir...

  (bkz: abi o is yalan oldu)
 • su dolu çukurlarında balık avlandığı için defalarca televizyona çıkan inşaat alanı.
 • hiç bir zaman inşaatı bitmeyecek hasbel kader bitse de adana'nın en ucra köşelerinden geçtiği için pek hizmet sunamayacak olan sistemdir. daha inşaat bitmeden vagonlar alındığı için çalıştıklarında da pek randıman alınacağını sanmıyorum. araçlar çürümeye terk edildi sonra çok dikkat çekmemesi için mersine gönderildi biraz orda beklediler sonra geri getirildi. her seçim öncesi deneme sürüşü yapılıyor çok şükür. bununla da kalınıyor bir sonra ki seçimler bekleniyor.
 • inşaasının 2010'da biteceği söylenen metro.
 • sayın belediye başkanımız aytaç durak'ın mükemmel planlama ve yapım aşamalarından geçirerek biz, adana halkına sunmaya hazırlandığı toplu taşıma ağıdır. fakat ne hikmetse 10 yıldır süregelen yapım ve test aşaması bir türlü bitmek bilmemektedir. pek tabiki bu da hanehalkının mükkemel bir şekilde toplu taşınması için aytaç bey'in projeyi belli aralıklarla durdurarak temelinin daha da sağlamlaşması uğraşı içinde olduğunu gösteriyor. bu yapım işlerinin durduruluşunun belediye seçimlerinden hemen sonraya, yeniden başlatılmasının ise belediye seçimlerinden hemen önceye denk gelmesi ise sadece komplo sever adana halkının ortalığı bulandırmak için ortaya attığı lakırdılardır. aytaç durak harika bir insandır. kızı yollardaki göbeklere, yol kenarlarına falan çiçek eker, oğlu ise kaldırımlardaki taşları söküp takmakla yükümlüdür. kuşku yok ki bu işleri de bedava yapmaktadırlar ve adana halkının vergileri kimseye peşkeş çekilmemektedir. aksini iddia eden varsa yalancı insanın en önde bayrak sallayanıdır.

  not: ayrıca metro değil raylı sistemdir, zira görüldüğü kadarıyla %80'i yer üstüne inşa edilmiştir. ha bi de vagonlar çürümüştür artık elektrikle falan çalışmaz, bu yüzden the flintstones tarzı ulaşıma daha elverişli hale gelmişlerdir.*
 • bursa ile aynı anda inşaatı başlamış, bursa da 5-6 yıldır kullanımda olmasına rağmen adana da hala bitmemiş olan metrodur. her belediye seçiminde "bu sefer bitireceğim" diyen aytaç durak her seçimden sonra bu sözünü unutmuştur.