• büyük rezalettir.

haftaiçi saat 17.00-19.00 arasında atv'de bir program var..1978-1995 yılları arasında adana meydan doğumevinde doğan binlerce çocuğun doğumdan sonra değiştirildiği, başka ailelere verildiği, satıldığı vs. konusu işleniyor...

ikizi olan bir anneye bir tane doğurdun denilip gönderilmiş misal...
    ya da çocuğun öldü denilip üstü kapatılmış.
    kız çocukları erkek çocuklarıyla değiştirilmiş...
    bir sürü mağdur...
    bir sürü rezalet...
    bir sürü iddia...

ciddi ciddi sarsacak haberler var.bu işten çıkar sağlayıp milletin çocuğunu başkalarına satan hemşire, doktor kim varsa devlet bu alçakları ortaya çıkarmalı...

birkaç kesit:

https://m.youtube.com/watch?v=c4vf0o2gvu4

https://m.youtube.com/watch?v=fjhczqcfe6e
  • esra erol'un evlendirme programı, bu yıl diğer programlarla birlikte format değiştirmiş, kayıp insanları bulma, insanları yeniden bir araya getirme meseleleri üzerine yoğunlaşmıştır.

ancak konukların büyük kısmı, halen geçen senenin bekarları olup, şimdi sosyal olaylar üzerine yorum yapmaya çabalamakta, o anlar büyük bir komediye sahne olmaktadır.

lakin adana meydan doğumevinde olanları dün denk gelince duydum. bildiğin çocuk kaçırma çeteleri kurulmuş, nice aileye çocuğun öldü denilip çocukları satılmış ya da başkalarına verilmiş. dehşete düştüm.

savcılık bu konuda ne halt ediyor bilemiyorum. zira şu ana kadar savcılığın olaya el attığına dair hiç bir şey söylenmedi. ama şu söylendi, vakti zamanında polisler de bu tezgahın içindeymiş ve bir babayı şikayetinden vazgeçirmek için telkinde bulunmuşlar. şaka gibi değil mi!
  • adanada siradan bir gün.
  • tam bu ülkede bundan daha kötü ne olabilir ki diye düşünüyorum, çok geçmiyor daha kötü olaylarla karşılaşıyorum. bu olay artık rezalet falan değil çok başka bi şey. allah sanırım topumuzun belasını vermiş ama uzatmaları oynuyoruz.
  • bugün bir kadın bağlandı. ağlaya ağlaya eşim kardeşimmiş düğün gecesi öğrendim dedi. kanım dondu.
    binlerce çocuktan bahsediliyor. yakında herkes bu başlığa gelir. bu rezalet çok geniş. dünya ayağa kalkacak bence.
  • 1984 doğumlu reşit adında birisi esra erola gelerek beni bu hastaneden almışlar, anne babamı ve kardeşlerimi arıyorum deyince ortaya çıkan rezalet. onu ordan alıp komşusuna veren kişi hastane personeli değil ama hastanedeki bağlantıları sayesinde elini kolunu sallayarak içeri girip defalarca çocuk kaçırabiliyor. doğuma yalnız gelen ve okuma yazması olmayan garibanları gözüne kestirip, bebeğin öldü daha gençsin tekrar yaparsın diyerek eli boş gönderiyor. kadınların çoğu türkce bilmeyen mevsimlik işçiler. haklarını arayamıyorlar tabiki. bir itirafçı reşiti alan kişinin 4 bebek daha sattığını gördüğünü söylüyor. doğuma giren kadınlara uyuşturucu iğne yapıp hırsızlık kolaylaştırılıyor. demek ki hemşireler de olayın içinde. bebekler hastaneden gizlice çıkarılıp zengin ailelere satılıyor. günde yüzün üzerinde doğum oluyor. adanada bebek dağıtılıyormuş diye duyan fırsatçı aileler dünyanın dört bir yanından gelip bebekleri parayla alıyorlar. geride gözü yaşlı anneler kalıyor. öldü denilen evlatlarının bir mezarı bile yok.
  • rezillik, ağır şerefsizlik içeren durum.
    para için insan ne kadar alçalabilir? ne kadar para için, ne kadar şerefsizligi göze alabilir? herkesin bi fiyatı vardır elbette, ama bazıları iyice iğrenç şeylere razı oluyor. ne uğruna? para güç makam mevki, neye ihtiyacı varsa.
  • yakında tüm dünyanın konuşacağı rezalettir. adanalıyım ve ben çocukken dahi bu rezaletler gelirdi kulağımıza. 72.000 çocuğun değiştirildiği, satıldığı iddia ediliyor. kardeşiyle bilmeden evlenenlerden bahsediliyor. bir sürü tanık var. olay büyük. rezalet daha büyük. leyla atay diye biri var misal. yaptığı kötülükleri hayal bile edemezsiniz. izlediğiniz en kötü karakter kimdi şimdiye kadar? kadın ondan bile kötü. hitler gibi bir şey.
    günlerce bu olayı konuşacağımız günler yakındır.
  • aklımın almadığı rezalet. az buz bir rakam da değil bahsedilen. bir de ısrarla bebeğinin ölüsünü almak isteyen olunca bebeği öldürüp öyle veriyorlarmis. böyle bir şey olabilir mi yahu? dünyanın çivisi çıkmış.baska bi açıklamasi olamaz.
  • (bkz: dostum rezalet demişsin ama bu kıyamet)

başlıkta yazılanları, oha, yok artık, ebesinin diye diye okuyup evdekileri uyandırdım yahu.

lan bu ne? bu nasıl insanlık, kaderiyle oynanan masum insanlar. hangi para değer buna?

ruhum sıkıldı gece gece.
hesabın var mı? giriş yap