şükela:  tümü | bugün
  • bakirkoyde dersaneler in yogun olarak bulundugu istanbul caddesi uzerinde bir arasokakta faaliyet gosteren efsane mekan. bu mekandaki izzeti ikram, hicbir mekanda gorulmemistir. bana ozel bir sey degil bu, adamlar herkese ayni, hele bir de iki sefer ust uste gidersen, 3.5 ytl ye iceceksiz olarak aldigin bir durumun yanina, cig kofte, ezme getirdiklerini gorunce sasirirsin. sonrasinda ustune bir de ucretsiz turk kahvesi servis edince dumur olursun.

yemegin yarisinda gelip, begenim begenmediginizi de sorarlar. oha dersin.

ps: michelin yildizli kebapci :)
  • lezzetinin sebebibinin satir kiymasi oldugunu vedat milor sayesinde ogrendigim, efsane yerim, bir et nasil bu kadar lezzetli ve sulu olur, nasil icinde agizda gevelenen sinir gelmez anlamis olduk.
  • anladığım kadarıyla, istanbul'da adana'daymış gibi davranan tek mekan. el kıymasında adana, ücretsiz envai çeşit salata ve çiğ köfte. adana'da üstüne çay gelir orası ayrı, kahve değil. denemek lazım. mekanın istanbul'da böyle davranması şaşırtıcı fakat yapılanlar bir adanalı için şaşırtıcı değil, zira adana'da tüm mekanlar böyle.
  • bu lezzeti bir de seyhmuz kebap salonunda yasarsınız ama, arada fiyat olarak 5 kat fark vardır (adana ocakbası ile). tabi ki seyhmuz daha pahalıdır.
  • kurtuluş, bay sungur sokaktadır. metrodan pangaltı çıkışından çıkarak sağınızda kalan yokuştan yürür ve soldan 3. sokağa girerseniz hemen görürsünüz.

salaş, küçücük bir yerdir. direk yokuşun başında, öyle ambiyans falan hiç ama hiç beklemeyin, zaten anlamsız olur. içeride 3-4 masa, dışarıda 3 küçük masa bulunur. adana usülü kebap yemek için ideal bir yerdir. tabii dışı kıtır, içi sulu, bol acılı, bol yağlı kebaptan hoşlanıyorsanız. ciğer ve çöp şişleri ile yoğurtlu patlıcan salataları da nefistir. içkinizi yer, kebabınızı götürürsünüz zaten daha fazlasını beklemeyin, öyle meze falan yok. salata, kebap, içki falan kişi başı 40 tl'e çıkarsınız.
  • vedat milorun 14.10.2011 tarihli yazısı üzerine bugün ziyaret ettiğimiz mekan.
    adana gerçekten lezzetli. içindeki yağ oranı fazla ama adanaya hiç gitmemiş biri olarak sanırım ilk kez gerçek adana yedim. meze çeşidi çok yok. ama közde soğan ve yoğurtlu közlenmiş patlıcan harika.
    uykuluk ilk kez yedim ve beğendim. çöp şiş , kuzu ciğer ve yürek te gayet güzeldi.
    iki adana, ik yoğurtlu patlıcan , iki cacık, bir porsiyon çöp şiş,uykuluk, kuzu ciğer,yürek ve 50cl rakı toplam hesap 150 tl.
    özellikle adana kebap yemek için şiddetle tavsiye olunur.
  • adana tarla başı, adana tarla başı, otur baraja karşı...
    (bkz: serbest çağrışım)

memleketimi özledim herhalde, bilemiyorum neden böyle oldum.
  • kurtuluş semtinde bulunan ve her türlü övgüyü fazlasıyla hak eden mekan. ne yerseniz yeyin yeterinden fazla tad alacağınız orgazmik yiyecekler dolu. çöp şiş, adana kebap ve uykuluk favorimken pirzolasının muhteşemliği karşısında dumur oldum. fiyatlar ise makul ancak son zamanlar da medyada haber olması nedeniyle müşteri profili yavaş yavaş müdavimlerden medyatiklere doğru dönüş içerisine girmiş bulunmakta. şimdilik bu değişim fiyat ve lezzet aralığını değiştirmesede ilerisi için tehlike çanları çalıyor.
  • hafta içi bile kalabalık olan mekan. özellikle ciğer şiş, kaburga ve yoğurtlu patlıcan mutlaka yenilmesi gerekenlerdendir.
  • burada ocağın başında yerimizi alıp, muhakkak közlenmiş patlıcan ve közlenmiş soğan isteyip, bunları o güzelim pirzolaya ve çöp şişe arkadaş etmek lazım. yanında açık ayran.. bi de akşamları geçe kalmamak lazım, mekan küçük, sıra beklemek kaçınılmaz oluyor. istanbul'un usturuplu bir semtinde, adam gibi bir ocakbaşı..