şükela:  tümü | bugün
  • adana'da stadyum yanında, ordu caddesi üzerindeki salaş kebapçı, girişinde ne bir tabela ne başka bir şey bulamazsınız, giriş kapısı yeşil yıkık dökük bir yer olduğu için adı yeşil kapı kalmış ama asıl adı uludağ kebap, zeki usta diyorlar, adana'da ki en iyi kebaplardan birini burada yiyebilirsiniz, hatta gidince karışık isteyin, sadece adana değil, muhteşem bir lezzet.kül bastı olan dövülmüş et sanki kurabiye sanki, tavuklar da aynı derecede yumuşak ve lezzetli.
    salaş ancak lezzetli ve bunun karşılığı çok ucuz 3 kişi karışık istedik yanında ayran tabak gayet doyurucuydu diyebilirim, karşılığ 45 tl. yağlı ekmek geliyor üzeri acılı ve bol yağlı yanında da pişmiş soğan var tam bir lezzet şöleni eğer ortam önemli değil sadece et istiyorum diyorsanız şiddetle tavsiye ederim.
  • salaşlıkla pislik arasındaki ince çizgide gidip gelen, mükemmel ötesi lezzetli kebaplar yapan adana'da bir kebapçı. önceki yerleri o kadar salaş ve yıkık döküktü ki kasa dahi yoktu. hesabı çıkarken ocağın başındaki ateşi yelleyen dayıya bahşiş bırakır gibi veriyorduk. şimdiki yerleri de eski yerlerinin hemen karşısındaki bina. yeni deyince öyle aklınıza lüks bir yer gelmesin, daireden bozma bir restoran(!) yapmışlar. odalara giriyorsun boş iskemle bulursan hemen çöküyorsun, tanıyıp tanımamak önemli değil. öğlen vakitlerinde yer bulmak imkansız gibi bir şey. ama o kebapları, pişmiş soğanları, hele hele acılı yağlı ekmekleri... böyle bir şey olamaz. tek eksi yönleri salata çeşitlerinin az olması ve başta dediğim gibi salaşlık olayını biraz abartmaları. fiyata gelecek olursak bayağı uygundur, en son geçen ay gittiğimde iki adana'ya içecek dahil 30 tl vermiştim. bu arada unutmadan kredi kartı yok, sadece nakit çalışıyorlar.
  • (bkz: yeşil kapı)