şükela:  tümü | bugün
  • inanılır gibi değil.. bar fedaileri adamın birini resmen ve zorla öldürüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/…siper-oldu-ama-40291265

edit; az ilerde polis arabası var, olaya müdahale için hareket ediyor ancak silahlar çıkınca duruyor ..

brezilya'da örnek bir durum; https://www.youtube.com/watch?v=tjwf5i8-hns
  • zerre kadar üzülmediğim olay...

elinde silahla gezen bir sığırı, elinde silahla gezen başka sığırlar gebertmiş...

toplum bir mikroptan temizlenmiş...

gayet de iyi olmuş.

not: çok mesaj geldi; "aslında iki mikrop temizlendi" diye...katilin hapise gideceği söylenerek...ama 10 yıla kadar, daha da büyük bir mikroba dönüşerek çıkacağını hepimiz biliyoruz.
  • korkunç olay. izlerken tüylerim diken diken oldu. ne kadar kolay birisini öldürmek. sevgili de anında topuk. anadolu çomarları sizi.
  • vurulan herifin kadını kendine siper ettiği olaydır. net olarak videoda görünüyor. herif kadının arkasına saklanmış ki ateş etmesinler. vuran herif dibine kadar gelip kafasına sıkmak zorunda kalmış. ölenin kardeşi de kadını orada bırakıp topuklamış.

polis de ilerde sirenleri kapatıp durmuş beklemiş. oysa sireni açsa, ya da siper alıp havaya ateş açsalar belki çatışma yarıda kalır, ölüm olmazdı. helal olsun kahraman polisimize.

nerden baksan rezil, korkaklık, namertlik içeren bir olay. ülke iyice vahşi batıya döndü.
  • (bkz: doğal seleksiyon) havaya sıkacağına sana saldıran sıksaydın. adam belinde silahla geziyor. gücünün yeteceği birini harcayacakken kendi harcanmış.

edit: poliste olaya anında müdahale etmemiş beklemişki birileri ölsünde olayı öyle çözelim.
  • goruntulere dikkatli bakilinca arkada bekleyen ve olay sonuna kadar hic bir mudehalede bulunmayan polis ekipleride ayri bir tartismanin konusu olan kavgadir.
  • polisin doğru yaptığı olaydır. belde silah gezen bitirim tip, girmeye çalıştığı belli ki leş bir mekan, o mekanın adam vuracak tıynette fedaileri... bırak, birbirlerini temizlesinler, hayatta kalanları da topla kodese tık.

niye canını kurtarsın? içeri girdiğinde daha iyi gasp, adam vurma yahut dolandırıcılık yapmayı öğrensin de, daha profesyonel bir pislik olarak birkaç sene sonra aramıza dönsün diye mi?
  • amerikan filmlerini yıllarca 'olay bittikten sonra gelen polis' diye eleştirmiştik. açın izleyin olay bittikten sonra gelen polis görün. 300 metre uzakta ilk anından beri sadece izlemişler. sonra kohromon tork poloso, kahraman tabi türk polisi, elinde bildiri olan gençlere kahraman onlara denk gelirlerse hiç fırsatı kaçırmıyorlar ağız burun silah gaz dalıyorlar.

gelmiş yine tipini sevdiğim polis böyle durumlarda müdahale etmez tabi beyinliler. etmeyecekse ne bok yemeye sokaklarda devriye atıyorlar halkın verdiği vergiyle. gidip evlerinde yatsınlar olaylar bittikten sonra gidip yakalarlar nasılsa kameralarda her şey görülüyor. bu mantığa göre askerlerde evlerine gönderilsin savaş falan çıkarsa hepimiz gider savaşırız. bu polis kardeşleri meydanlarda 4-5 dakika bildiri okuyup dağılacak gençlerin yanında da böyle sadece izlerken görmek isteriz.

oha lan bayadır sözlükte aktif olmuyordum ne kadar gerizekalı yapmış burası oturdum izliyorum resmen. polisin nasıl doğru yaptığını düşünüyorsunuz bana bi anlatın lan gerçekten ? öncelikle bi gidin polisin iç tüzüğünü görev tanımlarını okuyun. hadi bunu kafanız almadı tamam olabilir açın google isimli siteyi maganda kurşunu yazın enter tuşuna basın ve gelen haberleri okumaya başlayın. ama sıkılmadan okuyun zira çok fazla haberle karşılaşabilirsiniz. adamlar ciddi ciddi ben olsam ben de aynısını yaparım diye polisi koruyorlar. lan polisin görev tanımı olay bittikten sonra oraya gitmekse ne ne gerek var ki polise devriyeye ? bu kadar çatışmada ölen polisin askerin günahı neydi o zaman herkes istediğini yapsın polis sonra hepsini tek tek toplardı evlerinden. ülke ülke değil sanatorium. adamlar havaya ateş ediyor ki havaya bile edemiyor sağa sola sıkıyorlar polis orada durmuş izliyor, o kurşun birinizin sağına soluna gelse, eşinize dostunuza gelse ne hissedersiniz düşünün bakalım.

edit:

kamera kaydını koymamışlar ben koyayım bari buyrun
  • oldum olası şu barda, discoda eğlenme zihniyetini çözemedim aga.

la olm ipsiz sapsız bir kamyon tipin olduğu yerde, yanınızdakini duyamadığınız bir ortamda nasıl eğleniyorsunuz la.

dışardan bakınca ''kızlara sürttürürüm, belki denk gelir de bir kaşarı yatağa atarım'' düşüncesindeki am bitleri ve mini eteğini giyip instagrama foto attıktan sonra hesabı kilitleyecek bir enayi bulmaya çalışan kaşarlardan oluşan bir topluluksunuz.

şimdi yine yurdum gerizekalısı gelip ''oraya giden herkes seks aramıyor taaammı önyargılısın artı yobazsın'' diyecek. be amk malı o zaman neden normalde pantolon tişört ikilisinden vazgeçmeyen kızlarımız buralara süper minileriyle gidiyorlar. sokakta laf atılır, abazalar bakar, tecavüz ederler diye giyemediği eteği burada giyebilmesini sağlayan güven ne ? burası dışardan daha mı güvenli, daha mı elit bir ortam. al izle videoyu gör eliti.

amk uyuşturucu da burada, fuhuş da burada, cinayet de burada.

ee nedir abi o zaman bu ortamlara koşa koşa, süslene püslene gitmenin sebebi.

valla olm kötü niyetimden veya kimseyi suçladığımdan değil tamamen bilmediğimden soruyom lan. düzenli giden ya da gittiğinde çılgınlar gibi eğlenebilen arkadaşlar aydınlatabilirse sevinirim.
  • (bkz: adana)