şükela:  tümü | bugün
 • maalesef her yıl 5-10 defa karşımıza çıkan haber başlığı ve adana da kaldırımda oturan 2 teyze ehliyetsiz bir sürücü tarafından bu şekilde ezilip can vermiş yine sürücü için de zor bir durum ama ehliyetsiz ve araç kullanmayı bilmeden o koltuğa geçmemek lazım yanlış kullanımında insan canını alan bir araç sonunda kullanmayı bilmiyorsan silahtan farksız ve daha tehlikeli ...
  https://twitter.com/…atus/1135460741367193600?s=21u

  edit: bazı arkadaşlar arabayı gelip alan kişinin sürücüye araba sürmeyi öğreten sevgilisi olduğu konusunda mesajlar atmış bilgi yok bu konuda ama ekliyorum ben ayrıca eğer öyle bir durum varsa daha vahim araç kullanmayı öğreteceksiniz bunun için uygun alanlar var
  edit2: sürücü için zor bir durum diyip duyar kasmıştım ama şu haberi görünce fikrim değişti
  https://www.yenicaggazetesi.com.tr/…eti-236746h.htm
 • ehliyeti yok, araç kullanmayı da bilmiyor. silahla insan öldürmekten ne farkı var şimdi bunun?
 • bu sürücünün içeri girmemesi ya da kısa sürede içerden çıkması bu ülkede cinayetin ne kadar basit olduğunu gösterir. ve kesinlikle teşvik eder.

  edit: cezaevine gönderilmiş. bakalım ne kadar sürede çıkacak.
 • geri zekalı şerefsizdir! şerefsiz!
 • süreceğiniz arabayı sikim ya
 • şu linkten yaptığı vahşet izlenebilecek kadın sürücü...

  hem ehliyetsiz, hem acemi hem de yalancı üstelik...

  olaydan sonra direksiyonda olmadığını iddia edecek kadar da ahlaksız... kamera kaydı olmasa bu yalanı bir ömür boyu devam ettirecek, hatta kadın olduğu için başka pek çok vakada pozititif ayrımcılık bekleyecek...

  fren yerine gaza basanların hep kadın çıkması
 • doğrudan cinayet başka bir şey değil gerektiği şekilde yargılanması temennisiyle.
 • başlığı görünce herkesin aklına sürücünün kadın olduğu geldi değil mi?

  yanılmadınız.

  yakınlarına sabır dilerim.

  tanım : kadın sürücüdür.

  çok sayıda mesaj gelmesi editi : kadınların koordinasyon eksikliği erkeklere nazaran bariz bir şekilde ortadayken, konumuz da bu iken ; olayı kadın düşmanı olmama bağlayan mesajların yazarlarına selam olsun.

  konumuz trafik canavarlığından ziyade, fren yerine gaza basma hadisesi. koordinasyon eksikliği. bunu giderip araç kullanan kadınlara saygımız tabii ki olacak.

  ulen kalkışı zor bulup, kalkış hesaplaması yapmamak için kavşaklarda durmayan, yol vermeyen kadın sürücülere hiç mi denk gelmediniz? bir motorcu olarak kadın araç sürücülerini maalesef çok iyi tanıyorum.
 • "direksiyon eğitimini neden trafiğe kapalı alanda yapmalıyız?"
 • kadın diye bahis açılsa oranı 1:1 olurdu netekim yanılmadık.

  kadınlar allahın (yada inandığınız herneyse onun) aşkına, şu pedalların yerini öğrenmeden binmeyin şu amk arabasına.

  ekle : yeterince kadın sürücü saçmalaması gören biri olduğumu düşünüyorum ve ahkam kesme hakkına sahibim. ayrıca bunu bir realite olarak görüp sorununuzu düzeltmek istiyorum sayın “pedalları karıştıran kadın sürücüler”

  pedalları yemiş bitirmiş olanlar üzerine alınmasın.

  bu pedal karıştırma işini sıklıkla geri vitesle geri gitme olgusunu kafanızda kuramadığınız için yapıyorsunuz. geri gitmek ve gaza basmak....

  geri gitmek için gaza basmak ve sonra frene basmak sonra biraz daha gaz biraz fren. ileri vitese alıp burnunu düzelt. sonra tekrar geri biraz daha yanaş vs. bu kombinasyonlar kafanızı allak bullak ediyor.

  geri vites çalışın sayın bayanlar. geri giderken bi fren bi gaz yapın. aracın reaksyonunu gözlemleyin. bunu 50-60 tekrarla yaparsanız eminim pedal karıştırma huyunuz düzelecektir.

  ekle : bu bir realitedir gençler. mesela adım gibi eminim hatalı sollama istatistiği yapılsa %99 erkek çıkar. yada hız ihlali.

  bu tür şeyleri çözmek istiyorsak realiteyi kabullenmek ve ona göre tedbirler almak gerekir. kadınlar araç sürmesin demiyorum. pedalları hatmetmeden sürmesin diyorum.