şükela:  tümü | bugün
 • adanalıyıh,

  allah'ın kedisiyih!
 • büyük ihtimalle civarda yavruları olan bir kedi.

  (bkz: ana yüreği)
 • (bkz: sahip)
 • adana sıcağı kedileri bile bozmuş!

  geyik bir tarafa, bu videonun büyük ihtimalle bir öncesi vardır. köpek kedinin yavrularına havlamış ya da meraktan o tarafa fazla yaklaşmış olabilir. çoğu kişi biliyordur ama ben de tekrarlayayım; yavrusunun tehlikede olduğunu düşünen kedi kendi ölümünü de hazırlamak dahil her şeyi yapabilir. burada da ona benzer bir davranış görüyoruz zaten.

  tanım: atarlı giderli ve büyük ihtimal anne bir kedi.
 • tanım: koca yürekli kedi
  hayır kadın madem hayvanı korumak istiyorsun, kucağına al köpeğini. hala elindeki çantayla kediye vurmaya çalışıyor. sonradan gelen adam da kediyi ayağıyla uzaklaştırmaya çalışıyor (tekme atıyor demiyorum ama atıyorsa onun da geçmişini ...)
  kedi tek başına üç mahlukla mücadele etmiş. tamam kavgayı kedi başlatmış ama mutlaka bir sebebi vardır. yolda gördüğünüz bir kedi, hele de yanınızda köpek varsa sizden kaçar. doğal olan budur.
  bu olay doğal değildir. bu köpek veya benzer bir köpek tarafından kendi ya da yavruları varsa yavruları saldırıya uğramıştır.
  edit: kedici ne amk
  edit2: "ya da yavruları varsa"
  edit 3: kediden korkan insan da varmış.
 • kameraya yansımamıştır ama kedi saldırmadan önce köpekle kesin sözlü dalaşa girdi.

  kedi- ne bakıyon davar
  köpek- bakmak da mı yasak lan
  kedi- sen kime lan diyon, kimsin olm sen
  köpek- asıl sen kimsin
  kedi- yanındaki insana güveniyorsan güvenme, alırım ikinizi de aşaa
  köpek- al da göriim lan
  kedi-
  daha yazardım da yoruldum sabah sabah
 • benzerini istanbul'da kopegimle yasadigim saldiri. yavrusu olmasa da bazi kediler boyle saldiriyor. benim yasadigim olayda da kedi ile aramizda mesafe olmasina ragmen bizim ustumuze dogru gelip kopegimi hedef alan bir saldiri gerceklestirmisti. hadi kopege saldirmasi anlasilabilir ama insandan da korkmamasi, o an kopeginizin gozune gelebilecek bir pati darbesi olasiligi karsisinda caresiz hissettiriyor. baska saldirilari da oldugu icin, sikayetlerden dolayi sokak kedilerini besleyen kisilerden birisi evinde beslemek durumunda kalmisti.

  baska bir olayda da veterinerin onunu mesken tutmus bir kedi, kedisi ve kopegiyle veterinere gelenlere saldiriyordu. hatta bir kizin bacagi kan icinde kalmisti. bu kediler artik ne yasadiysa ilginc bir savunma mekanizmasi gelistirmisler.
 • muhtemelen cono aşiretinin kedisidir