şükela:  tümü | bugün
  • aslı ;
    konserve domatesten yapılan menemeni yiyen 4 kişinin 1 ay içinde ölmesi,
    ailenin kızı olmadığı için yememiş ve kurtulmuş.
    konserve domatesin markasını istiyoruz.

kaynak ntv
  • (bkz: risin)
  • adana diye dalga geçecekler gitsin köprüden atsın kendini.

tanım: bilgi eksikliği olan olay.
  • kaynak

öncelikle garip olaydır. yaşamını yitiren kişilerin aynı aileden olmaları daha fantastik sonuçlara bizi götürebilir. 'allah sıralı ölüm versin' dedikleri bu olsa gerek
  • yüksek ihtimalle botulismus bakterisinin eseridir. bkz.
  • önemli bir ayrıntı, menemen ev yapımı domates konservesinden yapılmış. ben de konuyla ilgili annemden öğrendiğim bir bilgiyi paylaşayım, eğer hazırladığınız konservenin kapağı kolay açılıyorsa bozulmuştur, tüketilmemesi gerekir.
  • hurdalıkta poşette buldukları plutonyumu baharat diye menemene katmışlardır. bir ay içinde ölünmesinin tek açıklaması bu. yatırıldıkları hastanede çektikleri ızdırabı düşünemiyorum. doktorlar her gün midelerini yıkamıştır. bi dr. house yok ki noluyo anlasın.
  • 37 gün içinde ailenin 4 üyesi ölmüştür. gıda zehirlenmesi kesin değil. sadece düşünülen en yakın durum.
  • bir gıda mühendisi, yaptığımız söyleşide ev yapımı ürünler konusunun çok riskli olabileceğini söylemişti. usulüne uygun yapılmayan domates konservesinde ismini hatırlamadığım bir zehir oluşuyormuş. gıda zehirlenmesine ve miktarı artarsa ölüme neden olabiliyormuş. benim hatırladığım kadarıyla. bir gıda mühendisi arkadaş hepimizi aydınlatabilir sanırım.