şükela:  tümü | bugün
  • başlığın tam hali "adana'da zorla evlendirilmek istenen kızın polis tarafından kurtarılması" olacaktı.

--- spoiler ---

adana'da zorla evlendirildiğini ileri sürerek polisi arayıp kurtulan genç kızın sevdiği birisi olduğu, ancak annesinin söz verdiği kişiyle evlendirilmeye çalışıldığı iddia edildi.

edinilen bilgiye göre, ceylan b. (19) annesi ve yakınları tarafından bir kişiyle evlendirilmek üzere seyhan belediyesi nikah müdürlüğüne getirildi. iddiaya göre, b. evlenmek istemediği için törenden bir fırsatını bulup 155 polis imdat hattını arayarak "beni zorla evlendirecekler, şu an seyhan belediyesi nikah salonundayız, ben evlenmek istemiyorum beni kurtarın" diyerek yardım istedi.

bunun üzerine polis ekipleri nikah salonuna baskın düzenledi. polis genç kızı salondan dışarı çıkartıp dinledi. bu arada genç kız gözyaşlarına boğuldu. genç kızın yakınları ve annesi de hem olayı görüntüleyen basın mensuplarına hem de polislere tepki gösterdi.

genç kız uzun süre polisin arkasında gözyaşı döktü. polis, koruma altına aldığı genç kızı bir süre sonra araca bindirip polis merkezine götürdü. daha sonra ifadesi alınmak üzere anne de polis merkezine götürüldü.

"askerde sevdiğim var"

polis merkezine götürülen genç kızın alınan ilk ifadesinde annesinin kendisini söz verdiği bir ailenin oğlu ile 6 ay önce nişanladığını, 3 gün sonra da düğün yapacağını, bugün de nikah kıymak için salona getirdiğini belirterek, "benim askerde sevdiğim var 3 ay sonra askerden gelecek. ben annemin istediği erkekle evlenmek istemediğim için polisi bana yardım etmesi için aradım. ben sevdiğim kişiyle evlenmek istiyorum. eğer annem bu evlilikten vazgeçmezse ben sığınma evine gitmek istiyorum" dediği öğrenildi.

genç kızın ayrıca ailesinden evlenmesi için ısrar etmeleri durumunda onlardan şikayetçi olacağını da söylediği ileri sürüldü. annenin ise zorla evlenme iddialarını yalanladığı, kızının evlendikten sonra istanbul'a gitmek istemediği için böyle yaptığını iddia ettiği öğrenildi.

anne ve kızın polis merkezindeki ifadesi devam ediyor.
    --- spoiler ---

kaynak

helal olsun diyorum. umarım devlet yetkilileri olayın takipçisi olur da kardeşimize maddi manevi şiddet uygulanmaz. ne yazık ki ceylan gibi daha çok kardeşimiz var bu şekilde zorla evlendirilen. bir gün hepsinin özgürleşmesi temennisiyle.
  • böyle yap, canımı ye polis
  • ne kadar acı bir durum, kendimi kızın yerine koyamadım bile o derece içler acısı. askerdeki sevdiğine de allah sabır versin diyorum. iki insan birbirini sevmiş ise ne olursa olsun mani olunmamalı aileler tarafından. yapmayın işte şunu. kızınızın oğlunuzun mutluluğu için bırakın, hayatlarını istediği gibi yaşasınlar.
  • haberlerde izleyince benim de "helal olsun" dediğim genç kız.

bizim de görmek istediğimiz; böyle aklı başında, bilinçli ve hakkını aramaktan korkmayan gençler. özellikle genç kızların bu tür zorbalıklara karşı gelmesi sevindiriyor. fakat şunu da göz ardı etmemek lazım; kızın yaşı 19. kendi istediği, sevdiği kişi ile evlenecek olsa bile bunun için daha çok küçük olduğunu düşünüyorum. bu da başka bir yanlışa dönüşmez umarım.
  • akıllı ve cesur bir kız ve görevini yapan kolluk güçleri... dilerim sonucu mutlu biter, sevdiğine kavuşur.
    edit ; (#109583210) savunması bile "adam belki haklı / kızlarımız böyle dengesiz" den ileri gidemeyen kadın düşmanları kudurmuş.
  • z kuşağı yardıra yardıra geliyor dedirtmiştir.
  • olaylara direkt bodoslama ziplamayin.

kiz 5 ay onceden niye istemiyorum demedi birilerine veya polise gitmedi .

eger kiz istemiyorum demesine ragmen adam akilli bunu da damada falan anlatmasina ragmen olmussa hakli

ama damadin haberi yok kimsenin haberi yok 5 ay boyunca da rolune uygun davranmis tam nikah zamani gelince sevdigi mevdigi eski aski aklina gelmisse haksiz kere haksizdir.

cunku kizlarimiz boyle dengesiz hareketler yapip ruh dengeni alt ust edip planlarinin icine sicabiliyor. bu tarz hareketleri niye yaptiklarinin bir aciklamasi da yok cunku kadinlar ve sonuna kadar haklilar agziniza bile sicabilirler ses cikarmamalisiniz.