şükela:  tümü | bugün
 • bu diziye ve yapımcılarına çok gülüyorum ben. gerçekten gülüyorum bak şaka değil. nedeni ise dizinin tanıtım için kullanılan o meşhur sloganı.
  "istanbul böyle kapışma görmedi".

  şimdi eğer yanlış bilmiyorsam, bahsi geçen "istanbul"; polis kılığında elemanların pavyon basıp kadın şarkıcıyı kaçırarak tecavüz ettiği, sevgilisinin başını kesip bedenini paramparça eden bir katilin 197 gün boyunca her yerde didik didik aranmasına rağmen bulunamadığı, hrant dink'in güpegündüz katledildiği, gazi mahallesi adında polis ve jandarma'nın geçerli olmadığı bir semti/mahallesi bulunan, taksim'de travestilerin insan jiletlediği, hapishaneden helikopterle adam kaçırılan, boğaz köprüsünün ayaküstü bir çok insana satıldığı, ali sami yen stadı önünde kimi zaman binlerce insanın birbirine girdiği, 1 mayıs'larda ufak çaplı bir atom bombası yemiş görünüm alan, işportacılar ve zabıtaların uzun atlama, aktif solcular ve polis'in yakalamaca, anketörler ve halkın körebe oynadığı, özdemir sabancı gibi parayı peçete olarak kullanabilecek kadar zengin bir insanın, maksimum güvenlik uygulamaları ile korunan bir binada öldürüldüğü, hayata dönüş operasyonuna sahne olmuş, cezaevlerinden örgüt yönetilen, otoparklarında makineli tüfek saklanan, uyuşturucunun köprüsü, kaçakçılığın beşiği, suç ve cezanın bir araya getirilemediği, geçtiğimiz sene her gece onlarca aracın yakıldığı, yetmeyince bir çok caminin kundaklandığı, mendil almadığı elemanlarca tecavüz edilen kadınlar ve su almadığı için kırmızı ışıkta camı kırılmış olan adamların yaşadığı, dragos'ta mafya babalarının bir çok kanun kaçağını sakladığı biliniyorken hiçbir şey yapılamayan, sarıgazi'de, hacıhüsrev'deki mal stoğunun ikitelli'den fazla olduğu biliniyorken müdahale edilemeyen, yeşil'leri, abdullah çatlı'ları, hatta deniz gezmiş ve mahir çayan'ları saklayabilmiş, amerikan konsolosluğuna yüzlerce kurşun yağdırılabilmiş, ingiltere konsolosluğu bombalanmış, havra-sinagog ve kiliselerinde linçler gerçekleştirilmiş, ve burada hakikaten saymaya kalksam yıllarca bitmeyecek kadar çok "kapışma" yaşanmış bir şehir.

  şimdi sen kalkıp, kıytırık bir kanun/polis dizisi çekiyor, berbat bir senaryonun tanıtımı için de "istanbul böyle kapışma görmedi" diyorsun ya, aklıma 3 şey geliyor:
  ya hiç kapışma görmemişsin, ya istanbul neresi bilmiyorsun, ya da bizi mal sanıyorsun.

  yürü git len, başka kapıya!
 • o ince esprileri olsun, göndermeleri olsun, oyunculuk performansları olsun, kurgusu olsun gerçekten inanılmaz. fragmanları izlemek, kafayı sıyırmak için kâfi. reytinglerine de saşmamak gerek, sonuçta yurdumuzun büyük çoğunluğunu oluşturan dar zekalı kesime hitap ediyor.
 • bir alemdir bu guruh. çok severim o ayrı. 5-6 yıl önce bir iş nedeniyle adanadayım;
  (sigara almak için markete girilir, o esnada başka bir müşteri satıcıyla diyaloga girer,)

  -müşteri: (kibarca) beyefendi bir paket kısa marlboro light ve bir kutu kibrit rica edebilir miyim?
  -satıcı: niye rica ediyon amuna koyuyim para senin paran değil mi.
  -ben (gülmemek için kendimi zor tutarım ama dayanamam basarım kahkahayı)
  satıcı: ne oldu açıkta bişey mi gördün kardeşşş?
 • dizideki adanalı karakteri urfa göçmeni adanalı'dır. göçmüştür. bu nası adana şivesi lan?
 • reklamlarında " istanbul böyle kapışma görmedi! " diyen dış sese, babamın " istanbul neler gördü lan! " diye cevap verdiği dizimtrak.
 • gerzeklik hususunda türk malı'yla yarışır herhalde.
  edit: iki dizinin de senaristi aynı kişiymiş. neden acaba; bu adamlar para kazanıyor te allam ya.
 • başlangıcında bu dizide anlattığımız, adanalı kişisinin, gerçek adanalılarla, yakından uzaktan hiçbir ilgisi olmayıp, tamamıyla bizim hayal ürünümüzdür, şeklinde uyarı verilmesini istediğim dizidir.
 • paintball oynarken boya kapsulleriyle ateş etmekten fazla haz duymayıp dipçik ile dalmayı tercih eden adamdır. kendisi yakın arkadaşım olup bahsi geçen bu kişi kayıtlı okur wizarddır.
 • yangında ilk olarak mangalı kurtaracak insan
  (bkz: mangal kardeşliği)