şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yoktur. yere tüküren, kulağını burnunu karıştıran trafikte ana avrat küfür eden, trafik dışında da ana avrat küfür eden erkeklere "ekstra yakışıklı" diyorsanız özsüt/starbuck ikilisinden çıkmıyorsunuz demektir. ki buralardakilerin de yukarıda saydıklarımdan farkı yok. sadece biraz daha iyi giyiniyorlar o kadar. konuşmaları davranışları her şeyleri diğerlerinden farksız.

  hangi adanalı kazma bunu götümüze girebilir diye ispiyonladı? olm ortada belli bir şahıs bile yok. kim götümüze sokacak. öğrenin lan biraz şu kuralları.

  bide başlık başıma
 • canlı yayında kafasında bardak kıran adanalıyı hatırlayınca fos diye sönecektir.. yakışıklılık da bir yere kadar.
 • sadece annemin farkettiği yakışıklılıktır.
 • adana'yı mağara, insanlarını taş devrinde yaşayan tipler zanneden yazarları bir bir ortaya döken durumdur. kim burnunu karıştırıyor kim kro be? burada hadsiz hadsiz yorum yaparak bir şey mi sandınız kendinizi?
 • askere gitmediğinden dolayı bazı hanım kızlarımızın kıvanç tatlıtuğ örneğinden yola çıkarak doğru olduğunu zannettikleri durum. oysa askere gidip 3-5 gerçek adanalı tanısalardı bu düşüncelerinden daha ilk salisede vazgeçerlerdi.
 • aslında çok nadir ve eşine az rastlanan bir yakışıklılıktır. şimdi gugıla " adanalı ünlü sanatçılar " yazıp burda ama şu da var demek istemiyorum fakat; cem arman ve kıvanç tatlıtuğ bunlara verilebilecek en güzel örneklerdir.
  fakat biz işin bu tarafıyla uğraşmıyoruz. çünkü adanalı erkekler mütemadiyen sıcaktan benzi yontulmuş, esmer, yağız bir delikanlı görüntüsü çizer. bu yüzden doğrusu;

  adanalı erkeklerde görülen ekstra delikanlılıktır, o da zaten 1 metrekareye 100 delikanlının düşmesi şeklinde bir algoritmayla açıklanabilir.

  (bkz: yılmaz güney)
 • genellemelere karşı olmam nedeniyle adanalı bir erkek olsam da karşı olduğum görüştür tıpkı hem izmir'de yaşayan biri olarak hem de yine genellemelere karşı olmam nedeniyle izmirli erkeklerin yakışıklı olduğu görüşüne karşı olmam gibi.

  bu iki şehirden çıkan yakışıklı erkek sayısı diğer şehirlere oranla daha fazla olabilir bunu bilmiyoruz ama kesin olan bir şey var ki her şehrin ekstra yakışıklıları, centilmenleri ve öküzleri bulunmaktadır bu da biline.
 • antitez olarak:

  (bkz: hasan şaş)
 • bazen gülümseten yakışıklılıktır (!)
  (bkz: fatih terim)
 • adanalı erkeklerin biz ekstra yakışıklıyız iddiası falan yok. sonuçta gen havuzumuz belli, türk milletiyiz. izmirlisi, ankaralısı, istanbullusu ne kadar yakışıklıysa o kadar yakışıklıdır adana erkeği de. ha gel şu konuda hemfikir olalım. sen gelir yakışıklılığı ağzını açana kadardır, krodurlar özellikle lise üniversite eğitimini burda almış olanlar, burnunu karıştırırlar falan gibi salak salak argümanlarla konuşursan o yaya yaya konuştuğun ağzını siker, sırf iki meme elleyeyim diye üstüne takındığın yapmacık, yavşak tavırlarını götüne sokar. delikanlıdır özünde.