şükela:  tümü | bugün
  • memlekette iki üç şehir gezmiş onda da o şehirde iki üç saat geçirmiş ergenler gelmişler adana hakkında yorum yapıyorlar baya bir süredir ve resmen boş laf sıçıyor ağızları.
    türkiye'de bir çok şehirde bulundum ve bulunma derken de yaşadım, öyle bir iki gün gezip gelme değil. bu tecrübelere dayanarak kıyaslamalarımı yapayım;

1. şiddet eğilimi
    karadeniz bölgesinde okey çaldı diye kırk yıllık arkadaşını öldürenini de gördüm düğünlerde elinde iki tabanca ateş ederek horon tepen teyzeleri de.

2. çağdaş olma meselesi
    samsun'a gidişimin ilk ayında (1996) balkona ayağımda şort ile çamaşır sermeye çıktığımda tüm mahalle bana bakıyordu. erkek olarak şort giymek ayıptı bak kadınlardan bahsetmiyorum bile.
    adana'da köyde biz kızlı erkekli arkadaşlıklar kurabilirken elimi sıkmayan kız arkadaşlarla tanıştım ilk kez.
    yine uzunca bir süre yaşadığım antalya'da sabah koşuya çıkan turistin peşine "noooluyoo leeyyn yangınımı vaa hıısızımı vaa!" diye koşan abiler gördü bu gözler.
    adana'da ise kadını traktör sırtında tarlaya giderken veya belediye otobüsünü kullanırken görürsün ve 'anaaa bah laan!' filan demezsin çünkü kadını güçlüdür ve hayatın her yerindedir.

3. kültür sanat meselesi
    bu konuya girmiyorum bile edebiyat, sinema ve müzik dünyasının neredeyse yarısını adanalı sanatçılar oluşturur.

4. spor meselesi
    adana demirspor var daha ne olsun!!! ama genel olarak sporda sıçık durumda onu kabul ediyorum:))
    edit: turuncu beyaz da var tabi, memleketimin rengi, adanaspor!!!

5. küfür meselesi
    seviyoruz abi ne yapalım. küçükken küfür etmiyorum diye ablamdan dayak yemişliğim vardır ve sınıfta ağzımdan amk bir kaç kez kaçmıştır maalesef:((

şimdi siz istediğiniz ön yargı ile gelin buralara yada tanıdığınız üç beş adanalı öküzden yola çıkarak yorumlar yapın istediğiniz kadar ama gerçek adana'da köyler dahi birçoğunuzun şehir merkezinizden yaşanabilirdir.
    yeme içme konusuna girmiyorum bile konuşmaya değmez (hatay varken de bize laf düşmez)