şükela:  tümü | bugün
  • güney'in incisini, portakal ve mandalina kokuları arasından süzülerek bütün memlekete sinen marjinalliği, insan doğasına aykırı olan herşeyin insan doğasının bir parçası haline getirildiği adana'sını bu memleketten ayırırsan bir yanı eksik kalır. adana kahvelerinde donunu sıyıran adamların 'hindistan'ı getir bize bağla' dediğini duyar gibiyim.
  • (bkz: mumbai merkez sıçıyor herkes)

neden mumbai (bkz: #10164911)
  • bu ülkede olaylara tepki veren birkaç şehirden biridir adana. bu yüzden geliri ve teşvik seviyesi düşüktür. ancak buna rağmen kendi düşüncelerini savunmaya devam eder. bu arada doğudan, hatta suriye'den göçün ilk duraklarından da birisidir.
    ancak kimse kimseye karışmaz, ne düşüncenizden ne ırkınızdan ne de giyinimizden dolayı hedef noktası olmazsınız.
  • ulan sabahtan akşama kadar dört bir yanında mangal yapılan kenti hindistan'a bağlamak hangi akıllının işi. adana hindistan'a bağlansa kebap yüzünden iç savaş çıkardı ülkede. başıboş gezen ne kadar hayvan varsa keseriz abi. o mangal yanacak.
  • vpn ile mumkun olan baglantidir.
  • haklı yanları olduğunu düşündüğüm bir başlık. öte yandan o kadar da kötü olmadığını söylemek isterim. uzunca bir süre eskişehir ve sakaryada bulundum. birer yılla da konya ve kayseride bulundum. bu şehirler içerisinde eskişehiri saymazsak diğer illere fark atacak bir şehir adana. kötü olaylar yaşanmıyor mu evet yaşanıyor ama spesifik bir gözle bakmak lazım o kötü olaylara. adananın neresinde yaşanıyor ve olay sahibi kişiler adanalı mı veya köken olarak adanalı mı? adanalı yapmıyor mu o da yapıyor, üzüm üzüme baka baka kararıyor işte ama yine de çok azdır. bir kere adanayı göçün ne hale getirdiğini ve batıya olan göçe karşı tampon şehir olduğunu akılda tutmak gerek. bunun sıkıntılarını bütün adana yaşıyor maalesef.
    burada düşüncenizi açık açık söyleyebilirsiniz. mesela benim müslüman olmadığımı tanıyan herkes bilir, kimse de dışlamaz. ramazana da girdik iste kimse kimseye karışmaz bu şehirde. sigaranı da içersin yemeğini de yersin. geceleri çıkar istediğin gibi de takılırsın kimse ahlak zabıtası kesilmez. salt adanayı konuşacağımıza ülkenin çomarların elinde ne hale geldiğini konuşmak daha makul bence.
  • onca ineğin, sığırın kebap yapıldığını duyan hintlilerin reddedeceği öneridir.
  • allahınız varsa kutuplara bağlarsınız.(bkz: çok sıcak)