şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • star medyası tarafından "toros kaplanları" diye adlandırılan takım. toroslarda kaplan gören olmuş mudur ki lakapları budur.
 • mac oncesi okunan istiklal marsinda (diger lakaplari toros kaplanari oldugu icin) ellerini pence seklinde acip okuyan taraftarlari olan tek takim
 • adana demirsporluların nefret ettiği takım.. lakin bunun sebebi de stat olayından kaynaklanmaktadır. eskiden yarısı mavi-beyaz diğer yarısı turuncu-beyaz olan stadın renkleri tamamiyle turuncu-beyaz'a boyanınca demirsporlular çıldırmışlar pek tabii ki.. bu yüzden 2 takımın taraftarlarının adana merkezde birbirlerine girdikleri pek çok kez görülmüştür..
 • yakında futbolcusuz kalacak olan kulüp. çünkü federasyon futbolcuların sözleşmelerini tek taraflı feshedecekmiş. bunun sebebi de kulübün içinde bulunduğu mali sıkıntılardan dolayı topçulara paralarını ödeyememeleri gösteriyor. işbu sebepten adanaspor yakında tarih sayfalarındaki yerini alabilir.
 • orjinal renklerindeki turuncusunu turuncgillerden, beyazini pamuktan almi$, guney turkiye takimi.
  zaman zaman 1.ligde firtina gibi esmi$, uefa kupasina katilmi$ bir takim olmakla birlikte bazi zamanlar asansor takim olmaktan kurtulamami$tir. bunun nedeni de tamamen "duygusal" dir.
  bay cem uzan' in "abramovic" lige soyundugu zamanlarda kulup, 2a' dan 1.lige cikmi$ ama cem uzan' in asil yatirimi istanbulspor' a yapmasiyla uvey evlatliktan kurtulamami$tir.
  ekonomik sikintinin cok arttigi donemlerde ezeli rakip adana demirspor' la birle$meleri gundeme gelmi$ ama aralarinda husumet olan bu iki takimin birle$mesine taraftarlar $iddetle kar$i cikmi$tir.
  oguz cetin, futbolunun son demini turuncu-beyazli formada ya$ami$tir.
  $imdilerde 2a' nin dibinde yer almaktadir. ekonomik durumuna bakildiginda 2a' nin dibinde ya da tepesinde olmasinin hicbir onemi yoktur. teknik kadrosunun istifasindan sonra parasiz yonetimde ne yapacagini bilmez haldedir. adana' nin dogu$tan belediye ba$kani aytac durak' ni ezeli rakip adana demirspor' u himayesine almasina cok bozulan adanasporlular kulubun anahtarini belediye ba$kanina teslime hazirlanmaktaymi$lar.
 • 2 sene içerisinde 2. kez ligden düşmüşlerdir. var mı daha beteri diyenler icin buyrun ;
  (bkz: goztepe)
 • bu sezon 2.lig b kategorisine du$en ve ba$kani cagda$ ergin tarafindan "tukeni$ sureci" nde olmasi ve ekonomik sikintinin cozulemeyecek durumda olmasi nedeniyle maclara cikamayacagi aciklanan takimimiz.
  (bkz: mazi kalbimde yaradir)
 • içinde bulunduğu sıkıntılara bir de thomas berthold eklenmiş camia. bir zamanların biberi, gerçekten zor durumda. efendim hatırlarsınız, berthold diye bir savunmacı vardı bir zamanlar. aslında ligimize oldukça geç de olsa gelmişti. adanaspor'un gerçekleştirdiği bu transfer hepimizi şaşırtmıştı. kariyerinin sonunda da olsa, alman millî takımında yıllarca görev yapmış bir oyuncu ülkemize gelmiş, hem de nisbeten küçük bir takımda oynamayı kabul etmişti. berthold, başarılı olamadı ve bir sayfa böylece kapanmıştı. en azından ben öyle zannediyordum. fakat o tarihten kalma borcunu ödemeyen adanaspor ki o dönemlerde parası vardı, 2.lig b kategorisine sıfır puanla başlayamayacak. evet 104.980 avro, altı puanına mâl oldu camianın. umarım bu ceza, bir son olur ancak nedense camianın en kötü günlerinin henüz gelmediğine dair bir inancım mevcut. umarım yanılıyorumdur...

hesabın var mı? giriş yap