şükela:  tümü | bugün
  • s*kinin keyfine milyonlarca insanı zehirleyen teröristlerdir. sayıları yüzü geçmez. ama zehirlenen insan sayısı iki milyonun üzerindedir.

coğrafya gereği, adana'nın güneyinde yakılan anızın dumanı bütün adana'ya kara bulut gibi çöker. 2015 yılı sayımlarına bakıldığında adana'da iki milyondan fazla insanın yaşadığı görülür, ama toplasan sayısı yüzü geçmeyecek vicdansızlar iki milyon kişinin ciğerlerini zehirler! bu mu adalet!?

https://s13.postimg.io/t8x90yotj/img_2418.jpg
    aynı fotoğrafın yüksek çözünürlüklü hali: http://4.1m.yt/uku0hb1.jpg

(bkz: anız yakmak)
    (bkz: anız yakan çiftçi)

-"he adanalıyık, çok komiğik, televizyona kafa atar bici yerik." şu komik olmayan adana edebiyatını bırakıp daha güzel bir adana için ciddi bir şekilde çabalamamız gerekiyor. milyonlarca kişinin tanığı olduğu rezaleti fotoğraflayıp ilgililere ileteceğim, siz de yardımcı olursanız çok sevinirim.

edit: yeral basından destek var
  • orospuçocuğudur. çok net. milyonlarca böceği, kaplumbağayı, yılanı, fareyi, tilkiyi, kuşu öldürür. binlerce yuvayı yakar. ekosistemin amına koyar.
  • (bkz: 23 ağustos 2014 adana semaları)
    (bkz: 16 ağustos 2013 adana semaları)

artık başlığını açmaya bıkmıştım zamanında.

(bkz: #62474269)
  • yıllardır çukurova coğrafyasında çekilen çiledir. bu andavallar yasak olmasına rağmen kolaya kaçıp anız yakarlar. bütün pis koku sizin ciğerlerinize dolar, üstünüz başınız kokar, eviniz toz duman olur.

adana iktidar politikaları sebebiyle üzerinde durulmayan, uğraşılmayan bir şehir oldu. oysa türkiyenin en büyük illerinden bir tanesi. ama yıllardır gram gelişme yok.
  • (bkz: #1266723)
  • ciddiyetsizliğin belgesidir. bu problem her yıl yaşanır. "köklü" bir tarihe sahiptir anız yakma terör eylemleri. 60'lardan beri her sene... geleceğine, bebeğine, memleketine, doğasına ve dünyasına saygısız tarım teröristlerinin işidir.

yetmişli yıllardan beri onları bilinçlendirmeye çalışan çukurova üniversitesi ziraat fakültesi belki de haklı olarak pes etmiştir bu çabadan. çünkü, sanıyorum, bir kediye her sene "anız yakma" demek o kedinin zeka seviyesiyle alay etmek olur.

büyük resmin çok küçük bir parçası bu. 50-60 kişinin iki milyon kişinin ciğerlerini düzdüğü ülkede genel kurmay başkanı da tokatlanır, vatandaş da düzülür...

pes etmek yok, düşüncesizliğin ve vicdansızlığın kökü kuruyana kadar...
  • daha beteri icin

http://www.aksam.com.tr/…i-5-kisi-oldu/haber-534636

şehirle alakası yok, hayvan her yerde hayvan.
  • her seferinde yedi cetlerine sövdüklerim.

yahu arkadaş, günlerdir isten, kokudan ve dumandan ne yapacağımızı şaşırmış haldeyiz. ben ilik nakli oldum, mangalda pişen şeyleri bile yemem yasakken evin içine dolan bu iğrenç havayı solumak zorunda kalıyorum. ciğerlerime kadar yanıyor resmen soluk borum. daha iki yaşındaki oğlum kalp hastası, zaten doğuştan yorgun bir kalbi var. bizim gibi ve muhtemelen bizden daha kötü kim bilir kaç kişi vardır bu iğrenç havaya maruz kalan. kişinin hasta olmasına da gerek yok ayrıca; kaliteli yaşam sağlamak, cezai gereksinimleri yerine getirmek yönetimin sorumluluğundadır. insan hayatının dışında bir de ne olduğunu bile anlamadan yanarak can veren zavallı hayvanlar var tabii. bu kadar canlı bu teröristlerden mustaripken belediyenin ve valiliğin hiçbir şey yapmıyor olması, yazdığımız onca maile, attığımız onca tweete cevap dahi vermemesi ayrıca sinir bozucudur.

hüseyin sözlü twitter üzerinden kendisinin sorumluluğunda olmayan şeyler için "derdinizi ilgili kuruma anlatın" minvalinde cevaplar yazıyor ancak konu kendisini ilgilendirdiğinde hiç kimseyi hesaba almıyor. bunca insanın yaşadığı bu şehri yönetemeyecekseniz ve hayatlarını kolaylaştırıp onlara hizmet etmeyecekseniz neden varsınız ve bu göreve neden talip oldunuz?

başlık sahibine desteğim sonsuzdur. her sosyal ortamda paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.

edit: imla.
  • bu teröristler adana'nın en zengin ailelerindendir. çukurova'nın bereketli toprakları zengin etmiştir onları. klimalı ve ingiliz mobilyalı evlerinde oturup:

--of, adana da şehir miymiş? adana koca bir köy!

havasında takılırlar. acınacak haldedirler. varoluşları çarpıktır.
  • sigara içmeyen adamım bu kansız oruspu çocukları yüzünden elim yüzüm duman kokuyor, evin salonunun ortasında siyah siyah bir sürü kurum var.
    anlatmakla olmaz cidden bu rezaletin görülmesi lazım, nefes almak yok, kapı pencere açmak yok, nefes darlığı çeken, bebeği olan, müşkül durumda olan bütün insanlara zararı dokunan bildiğiniz rezalet.

cidden bu oruspu çocuklarına kizmiyorum, bu kadar başı boş bırakılmış sahipsiz başka bir şehir daha dünyada yoktur. vali yok, belediye başkanı yok, kaymakam yok, bir tane milletvekili yok. herşeyi geçtim koca şehirde toplanıp bu rezalete ses çıkaracak halk yok, yazıklar olsun bize.