şükela:  tümü | bugün
  • youtube'da video izlerken zırt pırt çıkan birkaç saniye de olsa izlemek mecburiyetinde olduğunuz reklamlardan kurtulmanızı sağlayan chrome eklentisi. parasıyla ad-free opsiyon sunmadıkları sürece kullanacağım eklenti. akıl yoksunları tarafından çekilmiş kafa siken reklamları izlemek zorundaa mıyım?

adblock for youtube
  • youtube playlist ile müzik dinlemeyi mümkün kılan über süper eklenti. bunsuz kullanımlarda, otomatik şarkı değiştiğinde 30 saniyelik reklam dinleme keyfi yaşarsınız.
  • (bkz: adblock)
    (bkz: adblock plus)
    (bkz: adblock edge)
    (bkz: ublock)
  • standart adblock eklentisi varken, gerek duyulmayan eklentidir.
  • reklam arası videolara ve video ekranının %96 sını kaplayan yazılara kesin çözüm
  • bütün sitelerde aktif olan ublock origin'i, youtube'ta devredışı bırakan beni ilgilendirmeyen eklenti. aslında youtube'ta da reklam engelleme eklentisini kulanıyordum. ama birgün bart baker isimli bir youtuber'ın videosuna denk geldim. adam güzel parodi videoları yapıyordu, ama artık yapmayacağını, parodilerin çok masraflı olduğunu ve reklam gelirlerinin bunu karşılamadığını söyledi. o zamana kadar adamın 20'ye yakın videosunu izlemiştim ama bir kere bile reklamını görmemiştim. kendimden utandım, o günden beri ublock origin'i youtube'ta devredışı bırakmışım. zaten ayarlardan "ek açıklamaları ve video içi bildirimleri göster" seçeneğini kapatırsanız, pek reklamla karşılaşmıyorsunuz. arada bir video başında, bazen de banner olarak video ortasında tek reklam çıkıyor, hem izleyeni rahatsız etmiyor hem de kanal sahibine destek oluyor.