• survivor izleyen insan zekası , başlık açmış.
  • adblock kaldırılsa aynı gün internet sözleşmemi bitiririm. adblock olmadan internet kullanımı mümkün değildir. bunun hesabını kullanıcılara değil, interneti bu hale getirenlere sorun.

not: adblock + ublock ikisi aynı anda kullanılmalıdır.
  • salak salak videolar çekip oturduğu yerden para kazanmak isteyen arsız asalakların kızdığıdır. git, alın terinle hamallık yap. göt büyüte büyüte para kazanmak istiyorlar. reklam olmasaydı youtube olurdu. çünkü bir beğeni almak için götünü açan ilgi orospuları dolu. bak işte , sözlük karmam yerlerde. hiç umurumda değil. ben düşüncelerimi ifade ediyor muyum? önemli olan bu. herkes böyle değil. reklam olmasa da beğeni manyakları oldukları için youtube yine olur.
  • bu eklentiye youtube 'un da sahibi google chrome izin veriyorken sana ne oluyor?

tanım : adsense kullanıcısı yazar beyanı

ek olarak, reklam yoksa youtube da yok diyen kafa nasıl bir kafadır ya hu?? kullanıcı yoksa internetin kendisi yoktur ona bakarsan.
    sike sike bizim istediğimiz gibi bir platforma evrilecek hepsi. ux düşmanı şerefsiz.
  • mozilla firefox üzerinde adblock plus + adguard + popup blocker kullanarak götümle güldüğüm niteleme.

reklam engelleyici dolayısıyla açılmayan siteleri de anında kapatıyorum.
  • zararlı reklamlar, virüslü reklamlar, gizlilik ihlal eden reklamlar falan filan derken herkesin kullanmasını önerdiğim programlardır. asalak falan dediğine bakmayın, youtube falan derse de parası ödenmeyen içerik üreticilerine para ödesinler, sonra konuşalım.

reklamın bokunu çıkardığınız için biz de reklam engelleyici kullanıyoruz.

beter olup batmanız dileğiyle, sizi gerçek asalaklar.
  • evet ad block kullanıyorum ama faydalı bir youtuber'ın kanalına girdim mi mutlaka ad blocku kapatırım.

örneğin, ustaların satranç maçlarını analiz eden bir youtuber var. bütün hamleleri tek tek açıklıyor. bir video 30-40 dk sürüyor. şimdi böyle bir adamın emeğini neden sömüreyim ki? izleyeceğim şey toplam 2-3 tane reklam. izlerim ki adam kazansın ve video yapmaya devam etsin.
    ayrıca bir tekno blogger var. özellikle bilgisayar ve telefon dünyası üzerine mükemmel şeyler paylaşıyor. böyle insanların videolarını reklamsız izlemek, adamın içerik üretmesini engellemek demek. izlemekten keyif aldığım içeriklerin sahipleri neden emeğinin karşılığını alamasın ki?

ama sözlük ve benzeri sitelere hep ad block açık girerim mesela. daha ana sayfada 25 tane reklam engelliyor. böyle bir sömürüyü de kabul edemem yani. "daha çok reklam, daha çok para" diye düşünürsen o reklamların hiç birini gösteremez olursun sonra.

bu arada, ad block uzantım* "kabul edilebilir reklamlara izin ver" moduna ayarlı. basit, banner şeklindeki reklamları engellemiyor ama abuk sabuk, açılıp kapanan reklamları blokluyor.

edit: soranlar olduğu için yukarıda belirttiğim kanalları yazıyorum.

satranç için: satranç analizleri
    tekno blog: mesut çevik
    ayrıca bonus olarak: yetenekli piyanist kızımız ıraz yıldız
  • tartışma götürmez olduğuna da hemen karar vermişsin. ne dememizi bekliyorsun? iyi tamam, aferin.
  • ben internetin artık temel bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum ve maalesef adaletsiz bir durum söz konusu. gelişmiş ülkeler* nezdinde bir sıkıntı yok fakat gelişmemekte ısrarcı üçüncü dünya ülkelerinin* vatandaşları hem yavaş hem pahalı hem de çok kısıtlı internet erişimine sahip. reklamlar ise sandığınızdan çok daha fazla data tüketiyor. sadece reklamlar değil, arka planda her türlü hareketinizi takip eden tracker'lar da internet kotanızdan ve bant genişliğinizden tüketiyor. ekşi sözlük'ün bile bir sayfası 1mb'tan fazla harcamaya başlamış. haliyle bu tip kaynak harcayan ve interneti yavaşlatan elementlerin kaldırılması şart. 90 lira verip taş çatlasın 8mbit hız alabildiğim, 30 lira verip 4gb mobil kullanım elde edebildiğim bir düzende kimin ne kazandığı beni ilgilendirmez zira kullanım hakkı bittiğinde zaten o sitelere giremeyeceğim, bu şekilde en azından girerek bir katkı sağlıyorum.

ayrıca internet sitelerinin, operatörler* ve internet sağlayıcı şirketlerle* anlaşma yapıp düşük bir ücret karşılığında tümüyle reklamsız hizmete geçmesi lazım veyahut zamanında opera ile vodafone'un yaptığına benzer "sitelere şu tarayıcıyla adblocker kullanmadan girersen internet kotandan düşmez" ayarında bir şeyin olması lazım. fakat web sitesi sahipleri ve firmalar armut piş ağzıma düş ve ne öpersem kârdır zihniyetinde olduğu için son kullanıcı da saygıya layık görmüyor hiçbirini.
  • (bkz: siktir lan denilesi önermeler)

engellenmiş reklamlar ;
    bu sayfada : 26
    toplam : 269870

edit: noktalama
hesabın var mı? giriş yap