şükela:  tümü | bugün soru sor
 • reklamlardan oturu kotam dusuyor. reklamlar artik videolu .

  kullandigim cihazi yormakta performans dusuyor.

  reklam olacaksa heryerde ve dayatmaci olmamali makul yerlerde olmali.

  reklam olacaksa kota olmamali ozellikle gsm den internette girerken kota ve pakedinizi asmamak iicn reklami kesin es gecmek gerek.

  emek hirsizi istemedigim ilgilenmedigim reklamlari dayatmasi hos degil. reklam ilgili urunun satislari topluca yapan bir sitede olursa mantikli .

  bilgi icin veya eglence icin internette girerken reklamlari gorup sanki o an veya ilerde urunu mu alacak insan ?

  reklamin fazlasi yersizi zararlidir. cozumu de vardir evrensel bir meseledir ...
 • katılmadığım önerme, çünkü adblock kullanan adamlar artık durduk yerde zoeken gibi fırlayan reklamlardan sıkıldıkları için bu eklentiyi kullanmaktadır.

  ayrıca bu önermeyi savunan kişiler, daha yeni yeni internet kullanmaya başlayan kişilerdir. eskiden de internette reklamlar vardı ama bunlar banner şeklindeydi kimseye de zarar vermiyordu. artık öyle bir boku çıktı ki bu reklam işinin youtube'da video izleyemiyorsun her yerden fışkırıyor reklam. nasıl ki televizyonda reklam olduğunda kanal değiştiriyorsak internette de reklam izlemek istemeyen izlemez zorla neden gözümüze sokuyorsun.
 • ublock kullandığımdan yırttığım durumdur.

  ayrıca aktroll bey hayırdır ne oldu ödenekler mi kesildi? bu başlıklar sizin tarzınız değil.

  edit: yazar kaçmış.
 • götümle güldüğüm tespit.
 • kısmen doğru olabilecek önerme.

  normal, aşırıya kaçmadan ve içeriğin anasını sikmeden reklam alan bir çok yayıncı var. bu yayıncıların reklamlarını engelleyince de haliyle zarar vermiş oluyoruz.

  ama ekşi gibi, entry'e ulaşmak için 4 kere scroll yapmama sebep olacak veya telefonda reklamı kapatmak için, reklama 5 kere tıklamama sebep olan veya maçkolik gibi siteler için "vurun daha ölmediler" diyorum.

  not: bilgisayarımda adblock, ublock ve reklam engelleyen vpn mevcut. keşke insan gibi reklam alsalar da bu sikko araçları kullanmasak.

  şirkette, maçkolik'e adblocksuz falan girdiğimde resmen kıyamet kopuyor lan! videolar, gol sesleri, her yerden zıplayan garip "uygunsuz" sayılabilecek reklamlar... nasıl kapatayım lan adblock'u? yırtık dondan fırlayan sik gibi reklam ve ses dolu her yer!
 • reklamdan görünmeyen site yapmak çok emek hakediyor gerçekten amk. adam akıllı koysalar reklami hiç sıkıntı yok. orospu çocuğu esnaf moduna girdiğinizde kaybettiniz.
 • (bkz: sözlükte hızla artan emekli albay popülasyonu)

  şu başlıkları görünce boş olduğum zamanlarda ne kadar yararlı şeyler yaptığımı görüyorum.

  bu boşluktan öte bir şey.
 • zorla, saçma sapan reklamları izlettirerek yapılan vakit hırsızlığının yanında bir hiçtir.