şükela:  tümü | bugün
  • 2019 editi: hala mesaj kutuma ağlayan kekolar var. kanzuk konu kilit kanki.

tamam lan ağlamayın. bu kadar alınıp zırlayacağınızı bilsem kuran çarpsın yüzünüze vurmazdım.

(bkz: iletişim)

-----
    üst edit: bana iki gramlık beyinleriyle ayar verip favori kasan meriçlere sesleniyorum, ben reklamcıyım. sizin nasıl zehirlendiğinizi anlatsam dehşetinizden bileklerinizi kesersiniz. şimdi usulca adblock kullanmaya devam afsgdgaga. ciddi ciddi adblock un engellediği 3. sınıf bannerlarla reklam görmediğinizi sanacak kadar da eğitimsizsiniz amk. size kim naaaapsın.

(bkz: ekşi sözlük reklam rezaleti)

bu kekolar sisteme karşı durduklarını düşünür. bir dönem beleş mp3 indirme sitelerinin köpeği olan bu arkadaşlar ilk önce bir spotify şoku yemiştir.

aynı zamanda sıkı torrentçidirler. bütün trackerlar bunlardan sorulur. ardından ikinci şok netflixten gelmiştir.

bu kekolar bir bakmıştır ki, iki saniye reklam geç düğmesini bekleyemedi diye tüm hizmetler para ödemeli olmuştur.

genel tepkileri de bellidir, "her yerden reklam çıgıyo amuğagoim".

interneti, yaşamlarını sürdürdükleri varoşluk seviyesinde kullandıklarını buradan anlayabilirsiniz.

(bkz: tek elle hurriyet galeri gezen keko)

reklam sektörü batmaz gençler. çünkü hepiniz metafetişistsiniz. sizin kölesi olduğunuz metaların size tanıtılması gerek.

bu gün 1 ay araştırma yapıp aldığınız smart tvler üzerinde akıllı reklam önerileri testleri yapılıyor. sen adblockla iki reklamı engelleyebilirsin. ama 3 5 ay sonra netflix veya digitürkten başka bir yerde game of thrones izleyemeyeceksin. cumartesi gecesi survivor izlerken çat diye tv altında 4 te 1 lik bir alanda engelleyemeyeceğin bir reklam belirecek.

interneti kullanarak kendini satmışsın zaten. annenin kızlık soyadınım 2. ve 4. harfleri bile google ın sunucularında mevcut. hala neyin artistliği bu?

ödbölök köllönöyöröm kanzuka pörö közöndörmöyöröm.

he ondan. bana da bi çay söyle. ama kanzuk ısmarlasın. ne de olsa hayrına hizmet vermek zorunda.

reklam sektörü dalga geçtiğiniz zararlara uğramaz gençler.

siz tüketicisiniz.

üretici üretir ve onlarca aracıdan sonra siz o ürünü alırsınız.

o ona, o öbürüne reklam yapar.

kaçamazsın.

denemesi bedava.

(bkz: senin hayatın reklam)

(bkz: instagram)
    (bkz: facebook)

adblock kullanmaya devam.

edit: ilk tepkilerden zeka seviyeleri belli oldu. hadi bakalım gençler siz kekolar mı akıllısınız, yoksa meta meta diye kuduran fahişe ruhlarınız mı doyumsuz hahshs.

--

sonuç: eh entrylerin tamamını okudum. görüldüğü üzere tespitim doğru çıktı. metnin fikrini söylüyorum lan keko gel de oku. yukarıdan çıkaramadın zaaar.

"sen adblock kullanarak reklam engellediğini sanıyorsun. ama hayatını satmış konumdayken, kazandığın 3 kuruşu harcarken etrafa şov yapmaya, göstermeye ve mizrıbıl hayatını kuul göstermeye o kadar meraklısın ki * adblock ağzınıza çalınan 1 parmak bal ve sen bunu ayıla bayıla yiyorsun. oturduk götümüzle gülüyoruz sana 21 milyar dolar kaybeden reklamcılar olarak.* "
  • adblock kullanan kişi kullandığı platformda gördüğü reklamlardan sıkılmıştır ve o platformda reklam görmemeyi, o platforma bu yolla para kazandırmamayı seçmiştir. senin insanları korkuttuğun bu işin doğrusudur zaten, emeğe saygıdan ötürü ona para ödemektir. ne spotify'a verdiğin 15 lira seni batırır ne netflixe verdiğin para.
  • ben adblock kullanıyorum ve kendimi akıllı sanıyorum. bir fayda aldığım, insanın beynini sikmeden reklam veren sitelerde ise özellikle deaktif ediyorum. adblock kapatılmasına izin vermeyen sitelerden de uzak duruyorum. bu bir araç neticede, hehe nası da engelledim egosu değil bence.
  • bence sen kendi aklından şüphe et

adblock kullanıyorum reklam görmüyorum.

adblock kapat diye uyar siteleri bypass edip yine giriyorum (bilmeyenler için anti-adblock killer araştırın)

youtube'dan mp3leri çook basit bir şekilde indiriyorum (tampermonkey > greasyfrok.org > youtube mp3 simple button)

zamunda, kickass got için yeterli halen online izleyebileceğin sitelerde var

ne spotify,netflix çart curt hiç birine para vermedim veren aynaya baksın ve utansın

beceriksizler tembeller
  • koskoca ülkeler elele tutuşup kıçı kırık bi torrent sitesini (bkz: thepiratebay) kapatamadığından bihaber yazarlar çıkmış "nitflix tirrinti bitirdi" diyor.

neymiş taht oyunlarını sadece yasal mecralardan izleyebilcekmişiz. büyük ihtimalle kendisi hddiziizlefullizle720p1080pizle gibi sikimsonik dizi sitelerindeki telif hakkı uyarılarını okuyup burada böyle çıkarımlara giriyor. bu tarz düşünenlere torrentletin dizilerden birkaç saat sonra dağıtılmaya başlandığını söylesek ne düşünüler acep?

yazının anakonusuna gelirsek; reklam olayı amacının dışında kullanılması adblock'u doğurdu. olay sadece popup kapatınca 2 tane daha açılması değil benim güzel kardeşim. internet de ekşiden ibaret değil. linux kullandığımdan sikimi sallaya sallaya linklere tıklamaktan çekinmiyorum, kaç tane popup'ın bana zorla exe dosyası indirip kurmaya çalıştığını söylesem korkudan internetini kapatırsın. opera gibi bi browser adblock'u kendine entegre etti. şimdi google da benzer olayı kendisi için düşünüyor. chrome'da olay farklı olacak elbette, muhtemelen sadece google reklamlarının görünmesine izin verecektir.

toparlarsak; he biz adblock kullananlar salağız, google da kendine entegre edeceği için salak. bi siz adblock kullanmadığınız için akıllısınız. hatta en akıllılarımız sizsiniz, en önde sırayla bayrağı taşıyorsunuz
  • ne diyo la bu
  • bir siteye girildiğinde bin tane reklam açılması normalde paralı olması gereken bir içeriği korsan olarak elde etmenin mazereti değildir zaten ama seyrettiği dizilerdeki en aptal karakterler kadar bile beyni olmayanlara bunu anlatamazsın tabii.

normalde ben üşengeç adamımdır. öyle adblock falan kurmakla uğraşamam. ama ekşi sözlük'te neredeyse her sayfa açılışında fırlayan reklamlar beni öyle bezdirdi ki, sonunda dayanamayıp kurdum. ben sana reklam koyma demiyorum, koyacaksan gene koy ama beni kusturma diyorum.
  • yalnız kafalar pırıl pırıl, yok efendim adblock reklam engelleyemeyecekmiş de onun da önine geçilecekmiş. ilerde onun da çaresi bulunur. sen olayları o kadar çok da şey yapma. bu arada spotify değil fizy kullanıyorum. işini hakkıyla yapanlar para kazanıyor zaten.
  • (bkz: agresif)