şükela:  tümü | bugün
 • atatürkçü düşünce derneği tarafından, derneğe yapılan fetö sızıntılarına ilişkin açıklama.
  --- spoiler ---

  atatürkçü düşünce derneği, ankara cumhuriyet başsavcılığınca yürütülen ‘fetö’ soruşturması kapsamında örgütün bazı üyelerinin , akp, chp, hdp ve mhp gibi meclis’te grubu olan partiler ile atatürkçü düşünce derneği (add), uğur mumcu vakfı, anadolu gençlik derneği ile kadın ve demokrasi derneği (kadem) gibi sivil toplum kuruluşlarına sızdığının ortaya çıkmasının ardından konuya ilişkin açıklama yaptı.
  atatürkçü düşünce derneği genel merkezi'nden yazılı olarak yapılan açıklamada, “fetö terör örgütünün haberleşme ağı bylock üzerinden doğan kod adıyla yazışma yapan ve bu yazışmada derneğimizin bir şubesinin yönetimine gençlik listesinden 3 kişi girdiklerini ifade ettiği anlaşılan kişinin kimlik tespiti yapılmıştır” denildi.
  “fetö’cülerin add'yi ele geçirdiği gibi bir izlenim yaratmak istendi" “bu kişinin 19.12.2015 tarihinde derneğimize üye olduğu ve bir şubemizin 2016 yılı ocak ayında yapılan genel kurulunda şube yönetim kuruluna seçildiği, 01.11.2017 tarihinde ise yönetim kurulundan istifa ettiği anlaşılmış olup; ilgilinin add üyeliğinden ihracı için gerekli çalışma başlatılmış ve ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur” denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı: “bu kişinin 2016 yılı haziran ayında yapılan genel merkez genel kurulunda da mevcut genel yönetim kurulu aleyhine çalışma yürüttüğü ayrıca tespit edilmiştir. bu olayla bağlantı kurarak fetö’cülerin add'yi ele geçirdiği gibi bir izlenim yaratmak isteyenler unutmamalıdırlar ki, 15 temmuz darbe girişiminin ardından fetö gibi yapılara hiç bir zaman bulaşmamış olmanın haklı gururunu yaşayan atatürkçüler, her ortamda alnı açık, başı dik yürüyebilmişlerdir. atatürkçü düşünce derneği, ne gerici, ne bölücü terör örgütlerine, ne de emperyalizmin taşeronu diğer oluşumlara iradesini teslim etmemiştir, etmeyecektir. kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
  --- spoiler ---
  http://t24.com.tr/…gi-kuruma-fetoculer-sizdi,602333
  https://odatv.com/…ze-fetoculer-sizdi-10041804.html