şükela:  tümü | bugün
 • çok ayıp olan davranıştır. dinleyin ve kararı siz verin.

  yakışmadı sana hulk gibi kadın.

  ahmet kaya: https://www.youtube.com/…h38&feature=youtu.be&t=104

  adele: https://www.youtube.com/watch?v=cyllpvaexuu
 • dediklerine göre sadece ahmet kaya değil,
  engelbert - how ı love you ı love you
  vincenzo crimaco - l'onore e il rispetto
  mariah carey - my all
  herb albert - felicia
  the tijuana brass - going places
  train - 50 ways to say goodbye
  şarkılarının da melodilerine benzediği söylenen şarkı. (ben demedim, youtube'daki elemanlar söyledi.)

  adorno'nun söylediği serialismi nasıl yaşadığımız ortada. melodiler aynı, üzerine sözler yazılıyor. yaratıcılık bunun neresinde?
 • arastirilmasi gereken hadise. hele hele teoman'in coverini yaptigi versiyonunun aynisi olmus
 • mevzuyu ilk duyduğumda yoktur böyle bir şey demiştim ama, şarkıyı dinleyince acaba dedim. ciddi bi benzerlik var. ancak bunun adele ile bir ilişkisi olduğunu zannetmiyorum, muhtemelen şarkıyı düzenleyenin işidir varsa böyle bir şey.
 • (bkz: entel maganda)

  youtube, twitter gibi mecralarda haykırılması gereken sanat hırsızlığı..
 • allah aşkın'a twitterda hastag filan açın herkes bu iki şarkıyı paylaşsın. hep mi bizim türk şarkıcılar araklamalarla anılacak biraz da elin yabancı sanatçısı bizden almış diye topic olalım yav. n'oluuuuur. cidden önce şaka filan sandım ama bu cidden "acılara tutunmak" ya. ben mi çok geç haberdar oldum bundan yav?
 • ahmet kaya linç edilmeseydi "hele çalsın da güzel çalsın gözüm" diyecekti.
 • gerçekten şok oldum. adele kimdir, ne yer, ne içer, nerelidir hiçbir fikrim yok. ama olayın neresinden bakarsan bak şok edici. yıllar önce el birliği ile bu ülkeye hasret bırakarak onu öldürenler bu görüntüleri görsün, gerçi ahmet kaya'nın büyüklüğü tabi ki bununla ölçülmez ama en azından onun enternasyonal olduğunu birkez daha anlarlar.
  ahmet kaya yaşasaydı bence; ağzına sağlık gözüm güzel okumuşsun derdi..
 • doğrusu için (bkz: ahmet kaya'nın ilhan irem'den şarkı araklaması)

  (bkz: yazık oldu yarınlara) -1973
  https://www.youtube.com/watch?v=gtnyvdimnvw

  (bkz: acılara tutunmak) -1985
  https://www.youtube.com/watch?v=mqbjoflfx6w

  bonus: ahmet kaya, bora ayanoğlu bestesi fabrika kızı'nı 1986 yılındaki şafak türküsü albümünde de izinsiz kullanarak bir başka skandala imza atmıştı. bora ayanoğlu'yla yapılan bir röportajdan:

  - ahmet kaya sizin yazdığınız bu şarkının altına imzasını koymuştu.
  'fabrika kızı'nı izin almadan, hem de söz yazarı ve bestecisi olarak kendini gösterdi. kasetinde potbori türü bir parça yapmış ve bu şarkıyı da okumuş. şarkımı söyleyip kasetine aldığı yetmiyormuş gibi bir de güfte ve bestecisi olarak kendisini göstermişti. tazminat davası açtım ve kazandım.

  bonus 2: (tarasbulba'nın hatırlatmasıyla) ara dinkjian bestesi picture'ı ahmet kaya şarkılarım dağlara albümünde ağladıkça adıyla söylemişti. ben ilk baskının (raks müzik) inlay'ine ulaşamadığımdan gözümle görmedim ama albüme müzik:anonim bilgisi girilmiş. daha sonraki (gam müzik) baskıda düzeltilmiş. ara dinkjian'la yapılan bir röportajdan kesit:

  ahmet kaya’nın eşi özür diledi

  “tahmin ediyorum ahmet kaya, o besteyi daha önce kaydettiğimi bilmiyordu. başka ülkelerden bir sürü insan bu şarkıyı sevdi ve kaydetti. muhtemelen onlardan birisinden işitmiş. çünkü ben eşi gülten kaya ile karşılaştım. eğildi ve özür dileyip elimi öpmeye çalıştı. lütfen deyip kendisine mani oldum. çünkü ağladıkça şarkısına albümde ‘anonim’ demişlerdi. ben gerçekten kaynağını anonim sandıklarını düşünüyorum. gülten kaya’ya, ‘eşinizi seviyor sayıyorduk.’ dedim. artık albümlerde o şarkıda ismim görünüyor.”