şükela:  tümü | bugün
 • beylikdüzünün yarısı yetmemiş herhalde son zamanlarda gerek patos kritos olsun gerek kinder bueno olsun çekilişlere katılıp promosyon peşinde koşuyor. (başka bir adem çelik de olabilme ihtimali yok değil tabi)
 • asarcık kaymakamıdır kendisi.
 • bianet'in, tutuklu öğrencilerle dayanışma inisiyatifi'nin çağrısıyla hapisteki öğrencilerin doğrudan mektuplarını yayınladığı ''meçhul öğrenci postası'' yazı serisinde; tutuklanışını ve sonraki süreci anlatan, tutuklu öğrencilerden sadece biri.

  ''hakkâri üniversitesi, hakkâri meslek yüksek okulu inşaat teknolojisi öğrencisiyim (son yılımdı). duyurunuz üzerine yazıyorum.

  hakkında tutuklama kararı olan, metin isminde öğrenci arkadaşımı, 19 mart 2011'de yurt-kur öğrenci yurdundan almaya gelen özel harekâtçılar, tabi savaşa gider gibi silahlarla, yurdu bastılar. bütün yurttaki arkadaşları korkutarak (benim bir tutuklanma, arama durumum olmadığı halde) metin'e bir şey yapmayacağımıza dair tanık olamam için bana "sen de bizimle karakola kadar gel" dediler.
  yurt memurları tutuklama kararı olmayan birini götüremezsiniz demelerine rağmen beni yukarıda belirttiğim, refakat etme gerekçesiyle alıp götürdüler. emniyete gelene kadar da kelepçesizdim. emniyette bir amirin "bunları hastaneye götürün ondan sonra ne yaparsanız yapın" şeklindeki talimatı üzerine elime kelepçe takıp hastaneye götürdüler.

  hastane dönüşü hapishanede son bulacak macerada, dört günlük gözaltında tanımadığım kişi ve şahısların resimlerini gösterip "illa ki ifade vereceksin" dediler. "tanımadığım, bilmediğim kimsenin günahını alamam" diye yanıtladım. bunun üzerine tokatlamaya başladılar ve "beni gözlemci olarak getirdiniz" dememe rağmen tanık da olmadığım, bir yığın eylem vs gerekçe göstererek beni buralara kadar sürüklediler.

  şu anda ne yazılı olduğunu bilmediğim dosyam üzerinde gizlilik kararı var. neredeyse üç aydır bu belirttiğim nedenlerle içerdeyim. mahkeme belli değil. iddianame belli fakat bana sunulmadı. bu yöndeki girişimlerim gizlilik kararına çarpıp geri dönüyor. kısaca eğitim hayatıma ve geleceğime mal olan tutuklama hikâyem böyle. duyduğum kadarıyla benimle beraber hakkâri üniversitesi'nden 10 kişi tutukluyuz.

  selam ve saygılar''

  http://www.bianet.org/…k-emniyete-kelepcesiz-geldim
 • beykent özel üniversitesinin kurucusu, adem çelik vakfının sahibidir.
 • beykent üniversitesi mütevelli heyeti başkanı.
  haber link1