şükela:  tümü | bugün
  • balıkesir ordudonatim okulu ve egitim merkezi'nin komutanıdır. çavuşların bile erlerle aynı ortamda çay içmek istemedikleri bir yerde tümgeneral olmasına rağmen askerlerle yemek yiyip sohpet edebilecek kadarda mütevazi bir kişidir ve bunu göstermelik değil gerçekten isteyerek yapmaktadır. bunun yanında özellikle tarih, ataturk ve ataturk ilke ve inkılapları konusunda ki bilgileri, ortalıkta profesorum diye dolaşan onlarca kişinin toplam bilgisinden fazladır.
  • kolordu komutanlığına terfi etmiştir kıbrıs türk barış kuvvetlerinde görev yapmaktadır. bu kuvvetlere bağlı olan 14. zırhlı tugay, 28. tümen ve 39. tümenin de komutanıdır aynı zamanda aramızdaki bir benzerlik ise ikimizinde balıkesirden kıbrısa gelmiş olmamız lakin bencağız balıkesirde acemi birliğinde er idim o tümgeneral kıbrısda ben çavuşken o korgeneral kışlaya geleceği söylendiğinde sanki zaman dururdu herkes bukadar mı korkar
  • orgeneral olarak 2. ordu komutanlığına atanmıştır.
  • 2. ordu komutanlığı öncesi kara kuvvetleri lojistik komutanlığı yapmıştır. oradayken komutanların çoğunun çok olumlu şeyler söylediği bir komutandı ve yeni komutandan memnuniyetsizlik vardı.
  • kıbrıs'ta asteğmenlik yaptığım dönemde ktbk korgenerali olan daha sonra lojistik komutanlığına atanan şimdi ise 2. ordu komutanı olarak olarak görev yapan uzun böyle babacan paşa.

yıllar sonra gelen edit: adam darbeci çıktı rıza baba
  • `:cizre ve suru temizleyen komutan` olarak haberleri yapılırken simdi darbe suçlamasıyla gözaltına alınmış komutandır
  • gözaltına alınmasıyla jet uçaklarının kimin emriyle alçak uçuş gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştır.

(bkz: 2. ordu komutanlığı)
    (bkz: 7. ana jet üs komutanlığı)
  • 2.ordu komutanı orgeneral adem huduti, darbe teşebbüsüyle gözaltına alındı. aslında bu darbe girişiminin aslında ne kadar büyük olduğunu da özetliyor. koskoca ordu komutani gözaltına alınıyor.

--- vikipedi ---
    2. ordu, türk kara kuvvetleri'ne bağlı 4ordudan biridir. komutanlığı malatya'da bulunmaktadır. anadolu'yu suriye, iran ve ırak'tan gelecek dış tehditlere karşı korur
    --- vikipedi ---

emrinde 120bin asker olan koskoca komutan da darbe yapmak istediyse biz zaten bitmişiz demektir. bu adamlar bir kaç yıl sonra önce kara kuvvetleri komutanı ve ardından genelkurmay başkanı olacak kişilerdi
  • saat 03.20'de şöyle bir beyanda bulunmuş, bu akşam saatlerinde gözaltına alınmıştır. ilginç.
  • tutuklanacağını dün gece tahmin etmiştim. ilgili entry için (bkz: #61749421)

bu arada gece attığı tweette komutanlarınızın emrine uyun demiş. benim emrime uyun geri dönün dememiş. imalı şekilde desteklemiş yani.