şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bunca yıldır merak ediyorum, bilen varsa aydınlatsın. sen bir tanrısın, dünyada tek örneği olan bir tür yaratıyorsun. yani onun başka hayvanlarla ya da yaratıklarla benzerliği yok, kolayca diğerlerinden ayırt edebiliyorsun. e madem öyle ona niçin isim veriyorsun? ortada bir tanrı bir de insan var sadece. havva'da da aynı şekilde. erkeğin kaburgasından karşı cinsini yaratıyorsun, yine erkeğe hiçbir şekilde benzemiyor, ona da başka bir isim koyup havva diyorsun.

    benim anlamadığım, bu iki ilk insana isimlerini kim niçin koydu? havva'nın adem'e, ya da adem'in havva'ya seslenmek için niçin isme ihtiyacı oldu? ortada bir tek zaten siz varsınız lan. bu arkadaşların birbirlerine seslenmek için isimlere ihtiyacı yok, tanrının da onları birbirlerinden ayırt etmek için isim koymaya ihtiyacı yok, öyleyse neden isimleri var?

    her hikayede ya da masalda karakterlerin okuyucuyla özdeşleştirilebilmesi için ismi olması gerektiği, böylece hikayeyi daha gerçekçi ve inandırıcı bulacağımız için olmasın sakın?