şükela:  tümü | bugün soru sor
  • marmara iletişim mezunu olan gazeteci. habertürk muhabiri gece 3'teki haberde kolunun kırıldığını söylemiş olmasına karşın, canlı bağlantıda konuşan adem özköse'de kolu kırılmış bir adam hali yoktu. belki darp, ezilme ama kolu kırılan biri o halde duramaz.
  • katıldığım bir söyleşisinde*, "allah'ın karşısına çıktığımızda o'na anlatacak bir hikayemiz olmalı" demişti.
    o zamandan beri, hayat karşısında direncim azaldığında bu sözünü anımsıyorum ve daha çok azmediyorum.
    bir de tabii ki, her anımsayışımda tebessüm ediyorum.
  • hayat memat adlı köşesi ile muhafazakar gazetelerde okumaya hasret kaldığımız tarzda yazılara imza atan marmara iletişim mezunu dünya vatandaşı gazeteci.
  • twitter'e düşen haberlere göre suriye'de kendisinden dört gündür haber alınamamakta olan gazeteci-yazar.
    allah, esad'ın zulüm ateşinden korusun kendisini.
  • ayrıca kameramanı hamit coşkun'dan da haber alınamamaktadır. ilgili link:

https://twitter.com/…tus/179654424074010624/photo/1
  • kendisi için dua ettiğim mübarek insan. rabbim arkadaşını ve kendisini korusun!

zöge: sözlükte o kadar öküz insanlar var ki, bir insanın ölmemesi için dua edilince bile eksiliyorlar. daha ne diyeyim bilemedim.
  • son dönemde yetişmiş en önemli gazetecilerdendir.

her yazarların sosyal medya vs gibi tüm imkanlarıyla bu iki arkadaşı kurtarma çabalarına destek olması gerekir.

edit : adem özköse ile birlikte kameraman arkadaş hamit çoşkun da kayboldu.
  • kendisi ve kameraman hamit coşkun suriye'de kayıp. dört günden beri haber alınamıyor. anlaşılan sözlükçü özgür basın savunucularının ilgisini çekmemiştir.
  • adem özköse, islâm coğrafyasında ayak basmadık toprak bırakmayan, partiden-patırtıdan uzak, ümmet sevdasıyla yaşayan ve böyle bir gençlik için çalışan, adam gibi adam. mavi marmara'dan çıktığı gibi, inşaallah suriye'den de çıkar ve hep ümit ettiği gibi özgürlük günlerinde şam'a hep beraber gideriz. şam ki istanbul'un kardeşidir.
  • esad ve sütü bozuk yandaşlarına inat, sağ salim kucaklayacağımız canımız, ağabeyimiz, onurumuz, gururumuzdur.