şükela:  tümü | bugün
  • yasak elmayı yiyen adem'i güya allah'a ispiyonlamaya çalışan salağın repliği. sanane?!?
  • olası havva yakarışı. bir allah baba var o zaman tabi, öyle ne bileyim, yakın arkadaşlarıyla kahve içmeye gidip dedikodu yapamaz, kadın programlarına çıkıp derdini anlatamaz, gidip ailesine(!?) bu adam bir işe yaramazmış diyemez. yok. napsın, beni bununla bıraktın dünya denen yerde, elmaydı, yılandı, oydu buydu derken ademin aslında bir pislik olduğu anlaşıldı allah baba, derdi herhalde. şimdi ben, demiştir diyemem, adem pisliktir de diyemem, havva ispiyoncumuymuş? nereden bilebiliriz, bu kadını nasıl suçlayabiliriz ki?

mesela kavga ettiklerini düşünelim, adem bütün gün avdı, toplamaydı, ne bileyim güvenlikti filan uğraşıp duruken havva'yı ihmal etsin, havva da 'son günlerde beni artık sevmiyorsun', 'eskisi gibi değiliz', 'bilmediğim başka biri (!) mi var?' şeklinde tee o zamanlardan klasik kadın triplerinin ilk tohumunu ekmiş olsun. bu sorulara ademin kaçamak cevaplar vermesi üzerine -burada da klasik erkek vurdumduymazlığının ilk tohumları ekiliyor- iki tarafın da sinirleri bozuldu, yalnızlar, adem bir şekilde düşünmeyip yaptığı işe devam edebiliyor, ama ya havva? işte o, bu aşamada gidiyor bir ağacın dibine ağlamaya, ne diyecek, nasıl içini dökecek bu kadın? tabii ki zor zamanında allah'a sığınacak, ona güvenecek, "adem pisliğin teki çıktı allah baba" diyecek.