şükela:  tümü | bugün soru sor
 • antalyanın en lüks devlet okulu olma özelliğine sahip,ilk başta nefret ederek başladığım sonrasında aramda özel bir bağ gelirştirip güzelliğinin bir kez daha farkına vardığım; su gibi geçen 4 seneye bu kadar çabuk mu geçilir diye hüzünle bakmama neden olmuş okul.
 • bizim evin karşı komşusu olması dolayısla gördüklerim ve bildiklerim doğrultusunda hakkında çeşitli bilgiler aktarabileceğime inandığım okul.
  bilenler bilir ve bilmeyenler de bilmelidir ki bu okulun çok şekilli bir bahçesi vardır.şimdi içinde ayrı ayrı basketbol voleybol ve hatta onlara göre nispeten yakın zamanda yapılmış ,çim mi desem halı mı desem toprak mı desem,genişçe bir futbol sahası vardır.okul ilk yapılacağı zaman duyduğum kadarıyla okulun arazisi şimdikinin yarısı kadardı.okul binasının bulunduğu alan okulun arazisiydi.adem tolunay okulu, ancak öndeki yaklaşık olarak belki de tam olarak aynı büyüklükteki parselin de verilmesi şartıyla yaptırmayı kabul etmiş ve okulun sağlam bir bahçesinin olmasını sağlamıştır.hatta hemen lisenin arkasındaki apartmanda oturmamız sebebiyle de önümüzün kapanmamasını garanti altına almıştır kendisi.bunun için adem tolunay'a içimden ayrıca teşekkür etmişimdir.
  yine evden gördüğüm ve bildiğim kadarıyla geçen yds'deki başarılı öğrenciye bir fiat palio ya da o ayarda bir araba hediye edilmiştir.artık o arabayı adem tolunay mı hediye etti dershane falan mı verdi bilmem ama okul kapısında gazeteciler falan vardı araba verilirken.
  yıl sonunda ,sanırım mezuniyet törenlerinde, havai fişek atarlar bu okuldan .yaklaşık bir senedir de tam okulun karşısında,daha bir güzel anlatmak gerekirse çıkış kapısının 15-20 metre ilerisinde bir internet kafe bulunmaktadır.bu internet kafede iddaa da oynatılmaktadır ki bu da zannımca okulun counter,bahis,kumar ihtiyacını ziyadesiyle karşılamaktadır.öyle olmasaydı hiç bir şeyin tutunamadığı bir dükkanda 1 senedir açık olmazdı o internet kafe.
  nitekim güzel bir okuldur adem tolunay gördüğümüz kadarıyla.içinde bulunanlar ne der bilemem ama bir nedenden dolayı daha iyi ki açıldı diyebileceğim bir okuldur.bu okul sayesinde bizim evin önüne tam dibinde sabit halk pazarı olmasına rağmen-ki bu halk pazarı zaman içerisinde balık lokantaları cennetine dönüşüp geceleri kokarca misali etrafa leş kokular saçan geniş bir çatıya dönüşmüştür.oraya pazar demek mümkün değildir artık.balık lokantalarının ancak yarısı kadar, onlar da manav görevi gören sebzeci meyveci vardır.-kurulmaya başlanan hafta içi bir gün pazarı taşınmıştır.rahat etmişizdir.
  sonuç olarak isteyen ,kazanırsa gönül rahatlıyla bu okula kaydolabilir kanaatindeyim.
 • ben mezun olduktan sonra başarıdan başarıya atlayan okuldur kendisi *. okulun açıldığı ilk yıl olan 1998 de diğer anadolu liselerine nazaran düşük bir puanla buraya kazandım ve mezun olasıya kadar bir türlü sevemedim. ama şimdi düşünüyorumda gerçekten fena günler değilmiş. kıymetini bilememişiz biz**. şimdiki aklımla (bkz: şimdiki akıl) tekrar dönmek istediğim eski lisem. gerçi aynı hocalar varsa ben yokum abi de diyebilirim*
 • 2007de mezun olduğum, özlediğim antalya'nın en iyi ve en renkli okuludur. mezunları genelde en iyi üniversitelere giderler.
 • bu sene ilk elliye üç derece sokmuştur bu okul. muhteşem bir kampüsü vardır ve bu kampüs gerçekten çok güzel bir yere kurulmuştur. fen lisesini geçmesi pek olası gözükmese de diğer dişli rakibi aal'yi bu yıl itibariyle geride bırakmıştır.
 • mezunlar derneği de açılmış.

  www.atalmed.org

  edit: site kapanmis.
 • 19 mayıs haftasında yapılan gençlik festivalinin şuanda okuduğum üniversite şenliklerinden çok çok daha keyifli geçtiği lisemdir. bana kattığı şeyler çok fazladır. bir kere öğrencinin sözünün en fazla dinlendiği okul olmasından mütevellit, kendine güvenen insanlar yetiştirme konusunda bir numaradır.

  uğruna tişört yaptırıp satmışlığım, yine okul maçı için konya'ya gitmişliğim, stüdyosunda sabahlamışlığım olan candır.
 • uğruna yaptırılan tshirtler büyük bir özveriyle, alın teriyle, emekle yapılmıştır.
  14.99 tl'ye mal olup, 15.00 tl'ye satıldığını söylememe bile gerek yok
 • (bkz: #27358852)
 • 2002-2004 yılları arasında eğitimimin geri kalanını tamamlamak üzere geldiğim lisem, hala şu iş aradığım dönemde evimin liseye cok yakın olmasından mütevellit sık sık göz göze gelmekteyiz. velhasıl çok kalite bir lisedir dışardan bakıldığında bir özel okul havası verir konumu da diğer anadolu liselerine oranla baya merkezidir. benim zamanımda öğrenci kalitesi diğer liselerin biraz altındaydı ama giderek artan popülaritesiyle şimdi anadolu liseleri arasında başa güreştiği söylenmekte. antalyada anadolu lisesi tercih edecek lise öğrencisi adaylarına şiddetle tavsiye ederim.