şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çınar yayınları etiketi ile ağrı kesici isimli bir kitap yazmış. tanıtım bültenini okudum, çok ilgi çekici.

  kitap hakkında bir bilgim yok ama adının ağrı kesici olması bende ciddi merak uyandırdı. kitap yurdu'da siparişe açılmış.
 • ağrı kesici isimli kitabın yazarı.

  kendisiyle bir söyleşi yapmışlar kitabını anlatmış, merak uyandırdı bende mutlaka alıp okuyacağım, böyle genç yazarlara destek olmak lazım.
  http://www.hurriyet.com.tr/…r-kitap-okurum-40411795
 • bir süredir* severek takip ettiğim biri, kitap haberi de içten içe beklediğim bir haberdi duyduğuma nasıl sevindim anlatamam. ilk fırsatta alıp okuyacağım. böyle genç yazarlara şans vermek lazım :)
 • hürriyet gazetesindeki röportaj sayesinde ağrı kesici isimli kitabından haberdar olduğum kişi.
  söyleşide sıcak ve samimi açıklamalar yapmış, kanım ısındı. gittim aldım kitabı.

  pişman olmadım. ot-bavul-kafa üçgenine sıkışmış öykücülüğümüze ufak bir el-ense çekmiş; ben beğendim, herkese de öneririm.

  (bkz: ağrı kesici)
 • son zamanlarda ya çok iyi metinler okumadığımdan, ya da okuduklarımdan daha iyi olduğundan olacak beni çok sarstı ademhan esen. sunay akın'ın ilk kitaplarını bastığı dönemden hatırladığım çınar yayınları'nın güzel işi.
 • ağrı kesici isimli kitabını sağlam bir referansla okuyup bitirdim.
  metinlerde oluşturmaya çalıştığı büyülü evrenle, karakterlerinde ortaya çıkan salt gerçekler, sanki ortada hiçbir absürdlük yokmuşçasına sevişiyor.

  bu da hem öyküyü hem de kendisini bize sevdiriyor. birkaç öyküde tümüyle diline ve evrenine kendimi kaptırıp kah salvo izledim, kah ateşimi düşürüp, kaslarımı gevşettim.

  buraya zaten kısa kısa olan öykülerin bütünlüğü bozulmasın diye alıntı koymayacaktım ama şöyle bir girişi kim reddedebilir?

  --- spoiler ---

  bilim insanları big-bang'ten önceki bir ses kaydını keşfettiler; ses tam olarak şöyle bir şey: haydaaa!

  --- spoiler ---
 • kitabın yayıncısı olan çınar yayınları güzel bir değerlendirme yazısı paylaşmış.

  okumak için bir kulhü üç elham okuyun
 • kitabını merakla bekliyorum. siparişimi verdim, geldiğince burada kitap hakkındaki düşüncelerimi yazacağım. editte görüşürüz.
 • alper canıgüz'le birlikte sipariş etmiştim ağrı kesici kitabını. beyefendi tam bir önyargı kırıcı çıktı. nefis ilerliyor. hâlâ keşfedilmemiş olması şaşırtıcı.

  yüz sayfa itibariyle çok açık ve net bir şekilde şunu söyleyebilirim: türkiye'ye en çok yakıştığını düşündüğüm büyülü gerçeklik ekolüne genç, taze ve dinamik bir kan gelmiş.

  geleceğe not: hikaye üretmedeki enerjisini kaybetmeden devam ederse, büyük işler başarabilir, dilinde o kıvraklık var. buraya bu notu düşüp, yıllar sonra "ben demiştim," diyeceğim.