şükela:  tümü | bugün
  • çınar yayınları etiketi ile ağrı kesici isimli bir kitap yazmış. tanıtım bültenini okudum, çok ilgi çekici.

kitap hakkında bir bilgim yok ama adının ağrı kesici olması bende ciddi merak uyandırdı. kitap yurdu'da siparişe açılmış.
  • ağrı kesici isimli kitabın yazarı.

kendisiyle bir söyleşi yapmışlar kitabını anlatmış, merak uyandırdı bende mutlaka alıp okuyacağım, böyle genç yazarlara destek olmak lazım.
    http://www.hurriyet.com.tr/…r-kitap-okurum-40411795
  • bir süredir* severek takip ettiğim biri, kitap haberi de içten içe beklediğim bir haberdi duyduğuma nasıl sevindim anlatamam. ilk fırsatta alıp okuyacağım. böyle genç yazarlara şans vermek lazım :)
  • hürriyet gazetesindeki röportaj sayesinde ağrı kesici isimli kitabından haberdar olduğum kişi.
    söyleşide sıcak ve samimi açıklamalar yapmış, kanım ısındı. gittim aldım kitabı.

pişman olmadım. ot-bavul-kafa üçgenine sıkışmış öykücülüğümüze ufak bir el-ense çekmiş; ben beğendim, herkese de öneririm.

(bkz: ağrı kesici)
  • son zamanlarda ya çok iyi metinler okumadığımdan, ya da okuduklarımdan daha iyi olduğundan olacak beni çok sarstı ademhan esen. sunay akın'ın ilk kitaplarını bastığı dönemden hatırladığım çınar yayınları'nın güzel işi.
  • ağrı kesici isimli kitabını sağlam bir referansla okuyup bitirdim.
    metinlerde oluşturmaya çalıştığı büyülü evrenle, karakterlerinde ortaya çıkan salt gerçekler, sanki ortada hiçbir absürdlük yokmuşçasına sevişiyor.

bu da hem öyküyü hem de kendisini bize sevdiriyor. birkaç öyküde tümüyle diline ve evrenine kendimi kaptırıp kah salvo izledim, kah ateşimi düşürüp, kaslarımı gevşettim.

buraya zaten kısa kısa olan öykülerin bütünlüğü bozulmasın diye alıntı koymayacaktım ama şöyle bir girişi kim reddedebilir?

--- spoiler ---

bilim insanları big-bang'ten önceki bir ses kaydını keşfettiler; ses tam olarak şöyle bir şey: haydaaa!

--- spoiler ---
  • kitabın yayıncısı olan çınar yayınları güzel bir değerlendirme yazısı paylaşmış.

okumak için bir kulhü üç elham okuyun
  • (bkz: ağrı kesici)

kitabındaki öyküler gerçekten çok farklı. adını koymakta zorlanacağım bir tarz. henüz bitirdim ama türkiye olarak diken üstünde durduğumuz şu günlerde böylesine hızlı, akışkan, sempatik öyküler okumak, aklını oynatmak ve zihin sağlığını kaybetmek üzere olan herkese iyi gelecektir diye düşünüyorum.

ateş düşürücü ve kas gevşetici bölümlerini ciddi eforla, dans eşliğinde yazmış sanki, nedendir bilinmez ama bu bölümlerden ayrı bir tat aldım.

herkesin bir şekilde sustuğu, susturulduğu bir dönemde, fena diktatör isimli bir öykü kaleme almak ve değerlerin tanzimi ile ilgili birçok sorgulamaya itmek cidden azımsanacak bir iş değil.

buraları okuyorsan, eline sağlık güzel adam.
  • kitabını merakla bekliyorum. siparişimi verdim, geldiğince burada kitap hakkındaki düşüncelerimi yazacağım. editte görüşürüz.
  • büyülü bir dünyanız var ve yol arkadaşı sadece kitaplarınız. doğrudan kitaplarla ilişkili olan fena diktatör ve hikayenin öyküsü isimli öyküler okurun her kesimine hitap ediyor diye düşünüyorum.

hikayenin öyküsü'nü ele alalım:

tüm dünyada edebi kıtlık yaşanıyor ve bütün uğraşlara rağmen hiçbir şey üretilemiyor. bir kısım yazar "üretebilene kadar açlık grevi" yapmayı akıl etseler de yine bir öykü ya da metin çıkaramadıkları için açlıktan ölüyor/ölüyorlar. bu ölümü fırsat bilen diğer yazarlar bu malzemeyi kullanıp bir şey üretme girişiminde bulunsalar da bu gayretleri de sonuçsuz kalıyor.

ne zaman yeni bir metin ortaya çıksa o metnin daha önceden yazıldığı ortaya çıkıyor. siz, acaba bu edebi tıkanıklığa çözüm bulunacak mı diye düşünürken, harika bir finalle öykü sonuca ulaşıyor.

devamını anlatmıyorum. sizce de ilgi çekici değil mi?