şükela:  tümü | bugün
  • bu başlığı doldurmak da bize kaldı,
    şimdi bu arkadaş tarafından yazılan ve sdü sbe'nde tamamlanan bir doktora tezi mevcut. teze şu an ulaşamıyoruz, ama tezin konusu burçlar ve ik uygulamaları ve bu tezden türetilen makale, lüleburgaz'da mukim ve bilim kuruluna ulaşılamıyan uluslararası elektronik meslek yüksekokulları dergisinde yayınlanmış.

gelelim zurnanın zırt dediği yere, öncelikle şu floodı inceleyelim, sonrasında da yol yöntem örneklem meselelerini aklımızda tutarak sadece şu cümleye odaklanalım.
    "organizasyonlardaki farklı işler ve konumlar, farklı yeterlik, nitelik, beceri ve kişisel özellikleri gerektirmektedir. bu farklı iş ve konumlara en uygun nitelikteki çalışanların yerleştirilmesi zorunludur. işgören ve işin birbirine uyumlu olabilmesi için kişilik yapısı ve yeteneklerin uyumlu olması ve uyum içerisinde çalışabilecek kişilerin bir araya getirilmesi gerekmektedir. bu araştırmanın sonuçları göz önünde bulundurularak yani insan kaynakları yönetiminin tüm aşamalarında burçlar ve bu burçların sahip oldukları yetkinlikler göz önünde bulundurularak düzenleme yapılması önerilmektedir. bu noktada, dikkat edilmesi gereken nokta, burçlar ve yetkinliklerin işe alım süreçlerinde ve diğer insan kaynakları yönetim evrelerinde daha objektif ve verimli hareket etmeyi sağlayabilir ancak bunların birer amaç
    değil sadece birer araç olduğu unutulmamalıdır."

söz savunmanın efendim, başka söyleyecek bir şey bulamıyorum. ha ırkçılık, ha ayrımcılık, ha burçlara göre eleman almak, al birini vur öbürüne.
  • neden olmason? ilahiyatin da fakultesi var...
  • tek kelimeyle rezalettir.

işletme öğrencisinin insan kaynakları yönetimini burçlara göre yapılmasını önermesi ile sürekli ağlayan çocuğa çocuk doktorunun reçete olarak nazar boncuğu yazması arasında hiçbir fark yoktur.
  • rezalete bak. kahve falı dururken burçlar neymiş?
  • medreseden üniversiteye geçmiştik, son 15 yılda tekrar medreseye geri döndük.

ihvandan ancak bu kadar olur. kapasite bu.

yapacak bir şey yok.
  • zaten ötekileştirmek için bir sürü kriter varken bir burçlar eksikti.

kardeşim bilim için, insanlık için uğraşın artık yeter yahu. yok mu başka işiniz sizin geriyorsunuz ortamı. sizi oraya öğrenin ve öğretin diye koymuyorlar mı? burçmuş.

şimdi seninle benim burcum aynıysa ne olacak?
    intihar ettirmeyin insanı.

tanım: hata yapmış bir adet amatör akademisyen.
  • bir müslümanın burçlara inanması bir tek bana mı garip geliyor? allah baba cenine ruh üflerken doğacağı gün yıldızların hangi konumda olacağına mı bakıyor anlamadım.
  • akademik rezalette çığır açarak doktora almış bir hanfendi. evet, rezalette çığır açarak doktora almış.
  • ciddili entry gireyim derken vazgeçtiğim başlıktır. çünkü bence bu insanlar bizlerle dalga geçiyor. biz de ciddiye alıp burada paragraflar düzüyoruz.

inşallah dalga geçiyorlardır.
  • büyüyle desteklenmediği için beğenmediğim tez.
    yarım kalmış sadece burçlar olunca