şükela:  tümü | bugün
  • bu başlığı doldurmak da bize kaldı,
    şimdi bu arkadaş tarafından yazılan ve sdü sbe'nde tamamlanan bir doktora tezi mevcut. teze şu an ulaşamıyoruz, ama tezin konusu burçlar ve ik uygulamaları ve bu tezden türetilen makale, lüleburgaz'da mukim ve bilim kuruluna ulaşılamıyan uluslararası elektronik meslek yüksekokulları dergisinde yayınlanmış.

gelelim zurnanın zırt dediği yere, öncelikle şu floodı inceleyelim, sonrasında da yol yöntem örneklem meselelerini aklımızda tutarak sadece şu cümleye odaklanalım.
    "organizasyonlardaki farklı işler ve konumlar, farklı yeterlik, nitelik, beceri ve kişisel özellikleri gerektirmektedir. bu farklı iş ve konumlara en uygun nitelikteki çalışanların yerleştirilmesi zorunludur. işgören ve işin birbirine uyumlu olabilmesi için kişilik yapısı ve yeteneklerin uyumlu olması ve uyum içerisinde çalışabilecek kişilerin bir araya getirilmesi gerekmektedir. bu araştırmanın sonuçları göz önünde bulundurularak yani insan kaynakları yönetiminin tüm aşamalarında burçlar ve bu burçların sahip oldukları yetkinlikler göz önünde bulundurularak düzenleme yapılması önerilmektedir. bu noktada, dikkat edilmesi gereken nokta, burçlar ve yetkinliklerin işe alım süreçlerinde ve diğer insan kaynakları yönetim evrelerinde daha objektif ve verimli hareket etmeyi sağlayabilir ancak bunların birer amaç
    değil sadece birer araç olduğu unutulmamalıdır."

söz savunmanın efendim, başka söyleyecek bir şey bulamıyorum. ha ırkçılık, ha ayrımcılık, ha burçlara göre eleman almak, al birini vur öbürüne.
  • burçların bilimsel olduğu varsayımıyla doktora tezi yazıp aynı tezde burçlara göre iş alımını savunan bir insandır.

burçların bilimsel bir temeli olmadığı sayısız araştırıma sonucuyla desteklenmiştir. ve bu kişi buna rağmen kalkıp sanki burçlar bilimsel bir şeymiş gibi doktora tezinde ele almakta, burçların bilimsel olmadığıyla ilgili çalışmalar yapan kişileri referans göstererek onların burçları bilimsel olarak gördüğünü iddia etmekte (yani koca bilim insanlarının ağzından onların savunduklarının tam tersini yazıyor) ve de insan kaynaklarında çalışanların burçlara göre işe alım yapmasını, tezinin en sonunda tavsiye etmektedir. ve bu bir doktora tezidir, yanlış duymadınız, doktora tezi. kabul de edilmiş. bu kişi artık doktora sahibi biri ve her an bir yerde akademisyenliğe başlayabilir.

yahu burçlar bilimsel değil. ve sen kalkmış işe alım gibi önemli bir konuda bilimsel olmayan bir safsatayı kriter olarak öne sürüyorsun. sırf bilmem ne ayının bilmem ne saatinde doğduğu için işe alınmayacak her insanın hakkını üstünde taşıyorsun, vebali de senin boynunadır.

ha biri kalkıp diyebilir ki, "bilim dogmatik değildir, şu zamanın bilimsel çalışmaları burçların bilimselliği aleyhinde sonuçlar buldu diye bu kesin bir bilgiymiş ve değişmezmiş gibi sunmaya gerek yok." o zaman ben de derim ki "eğer burçların bilimsel bir yönü olduğunu düşünüyorsan o zaman direkt burçların bilimsel olup olmadığı ile ilgili bir araştırma yaparsın; aleyhinde o kadar bilimsel çalışma varken kalkıp onu bilimsel varsayıp tezinde öyle kullanamazsın."

vallahi bıktım ben bu ülkedeki akademiden. hiçbir alanda iş etiği olmadığı gibi, iş etiğinin en fazla bulunması gereken akademide hiç mi hiç yok.

edit: bu da üniversitenin sitesindeki profili: http://w3.sdu.edu.tr/…onel/04970/dr-adeviye-erdogan
  • tek kelimeyle rezalettir.

işletme öğrencisinin insan kaynakları yönetimini burçlara göre yapılmasını önermesi ile sürekli ağlayan çocuğa çocuk doktorunun reçete olarak nazar boncuğu yazması arasında hiçbir fark yoktur.
  • rezalete bak. kahve falı dururken burçlar neymiş?
  • medreseden üniversiteye geçmiştik, son 15 yılda tekrar medreseye geri döndük.

ihvandan ancak bu kadar olur. kapasite bu.

yapacak bir şey yok.
  • zaten ötekileştirmek için bir sürü kriter varken bir burçlar eksikti.

kardeşim bilim için, insanlık için uğraşın artık yeter yahu. yok mu başka işiniz sizin geriyorsunuz ortamı. sizi oraya öğrenin ve öğretin diye koymuyorlar mı? burçmuş.

şimdi seninle benim burcum aynıysa ne olacak?
    intihar ettirmeyin insanı.

tanım: hata yapmış bir adet amatör akademisyen.
  • bir müslümanın burçlara inanması bir tek bana mı garip geliyor? allah baba cenine ruh üflerken doğacağı gün yıldızların hangi konumda olacağına mı bakıyor anlamadım.
  • akademik rezalette çığır açarak doktora almış bir hanfendi. evet, rezalette çığır açarak doktora almış.
  • ciddili entry gireyim derken vazgeçtiğim başlıktır. çünkü bence bu insanlar bizlerle dalga geçiyor. biz de ciddiye alıp burada paragraflar düzüyoruz.

inşallah dalga geçiyorlardır.
  • büyüyle desteklenmediği için beğenmediğim tez.
    yarım kalmış sadece burçlar olunca