şükela:  tümü | bugün
  • cocukluk donemlerinde izlenilmis hayal meyal hatirlanan o donemde ingilizce bilinmemesinden yada sevgili kanallarin jenerigi makaslamasindan dolayi ismi bilinmeyen nice animeler. bilenlerin bilmeyenlere isimlerini soylemesi yapilacak en insani davranistir.
  • bu kategoride benim verebilecegim nacizane ornekler:
    genel olarak vahsi bati ortamina sahip animemizde teknoloji gayet ileridir bir bolumu disinda gosterilen butun atlar robottur lazer silahlari flan heryerdedir. ana karakterimiz "suvari" takma adina sahip sarisin karizmatik bi adamdir simyiah high-tech zirhi robot ati suvari kilici ve lazer silahi ile gayet basarilidir. ayricax-wing kirmasi bi uzay gemisine sahip keskin nisanci bi odul avcisi ve cok saglam hiz yapan bi arabaya sahip araba yariscisi vardi kocaman bi uzay gemisinde takilirlardi onuda cok tas bi hatun kullanirdi.

edit:
    (bkz: saber rider and the star sheriffs)
  • genelde metal gruplarının kliplerine görüntü kaynağı olmuş animeler.
  • adını bulamadıkça çıldırtan animelerdir. çocukluğumda tek kanallı tv döneminde izlediğim bir uzay gemisinde geçen, başka bir dünyadan gelmiş insan benzeri uzaylılarla yapılan bir savaşı konu alıyor.

filmin sonunda bu uzaylı dediğimiz insanların aslında bizim büyük büyük torunlarımız olduğu anlaşılıyor. tabi kendileride farkında değil bu durumun. kendi gezegenlerinin okyanusları nükleer savaşlardan dolayı kızıla boyanmış ve anakaraları şekil değiştirdimiş ve geçen binlerce yıldan sonra zor koşullardan dolayı başka yaşanabilir yerleri istila etme girişiminde bulunmuşlar. solucan deliği veya bilmediğimiz bir durumdan dolayı zamanda yolculuk yapıp atalarının gezegenini farkında olmadan istilaya başlıyorlar ve kendi gezegenlerinin sonunu getirme fitilini yine bilmeden kendileri ateşliyor. bizi savunanlar arasında çeşitli cyborglar var. hatta birisi ağzında emzik olan bir robota binen bir bebe*.

space battleship yamato 2199 kesinlikle değil. çocukluktan kalma bölük pörçük hafızayla anlatmaya çalıştım bazı şeyler zamanla zihnimde değişmiş olabilir. biri yardımcı olsun şu fani hayatımda bir kez daha izleyeyim şu animeyi.

edit: sonunda bulundu. space warrior baldios adlı anime imiş. yardımlarından ve takdire şayan araştırma ruhundan dolayı mekanik saat sesi 'ne sonsuz tekşekkürler.
  • hanamichi sakuragi'nin show tv deydi yanilmiyorsan yayinlandigi zamanlar bir anime daha yayinlanmisti, belki daha onceydi hatirlamiyorum. animeyle ilgili hatırladığım seyler bol bol ducati marka motosikletler (hatta sirf o yuzden bende motosiklet sevdasi baslamisti, motosiklet dergileri almaya basladim) bir de kizil uzun dalgali sacli ama cok guzel bi kiz vardi, sonralari travesti oldugunu ogreniyorduk bolumlerden birinde. neyse bunlar galiba polis gibi bisiydiler, lacivert uniformalari filan vardi. cok arastirdim ama bulamadim gerçekten. o kizi giris jeneriginde bile gosteriyorlardi nedense o animeyle ilgili hicbisi yok nette. ya da ben bulamiyorum.
    edit:ainothia sagolsun kendisi you are under arrest mis.
  • çıldırtan animelerdir. beyaz ve dev bir robotu olan bi çocuk dier çocuklarla robot savaşları yapıyor. turnuva gibi bir şey yani.

bir bölümünde bizim elemanın robotunun kolu kopuyor ve siyah robotun kolunu takıyor yerine. hatırladığım tek sahne bu. çıldırmak üzereyim ismini hatırlayamıyorum.