şükela:  tümü | bugün
 • adını koydum da noldu yine tükendi yine elde avuçta bir şey kalmadı zihniyetiyle aşkı kendi ruhunda ve zihninde yeniden konumlandırmaya girişmiştir..
  ayrılığın acisindan,ilişkinin sorumluluğundan bir nebze de olsa kaçtığını;kaçabileceğini sanır..mutluluk senaryoları yazar kendince; "o" giderse ben de zaten beraber olmamıştık adını bile koymamıştık deyip hayatıma devam ederim der..ama kolay olmaz hiçbir zaman "o"nun gidişi...çünkü onu "o" yapan ilişkinin adı değil yürekteki sizisidir...
 • cevap veremediği soruların muhattabıdır..kime ne ben böyle yaşıyorum diyemez kendinden başka kimseye...suskunluk olur elinden tutanı,yanına kıvrıldığı...
 • -necati... bıktım artık bu belirsizlikten. ben sana ne ifade ediyorum? biz sevgili miyiz? neyiz?
  -sen benim devamlı arkadaşımsın
 • iliskileri ve sevgili ile olan diyaloglari merak eden kesimin sorularini cevapsiz birakan kisidir.
  "aa hic mi sevgilin olmadi ama nasil olur aa " asagilama kendini bu kadar" " hastasin sen " gibi bir cok psikolojik irdeleme yapma rahatsizi olan insanin yorumlarina maruz kalan hatta bununla yetinmeyip artik taciz dahi edilen kisidir .
  ama adi koyulmamis iliski lerin *insani bunlari da umursamayacak bir savunmayi coktan kendi bunyesinde hazirlayip, gardini herseye ve herkese karsi almis kisidir.
 • (bkz: fuck buddy)
 • insan ilişkilerinde tecrübe sahibi olmayanlar için anlaşılması çok zor, uzmanı içinse çocuk gibi savunmasız insanlarıdır. zaaflarını bilenler ağır zararlar verir, bilmeyenlerse bunların "dengesiz dengesinde" acı çeker. tahterevalli gibidirler, sürekli bir dengesizlik varmış da nereye ne zaman nasıl gidecekleri belli değilmiş gibi görünürler ama o birkaç metrelik dikey çizgiye hapistir hayatları. neşe içinde hoplayıp zıplayıp, hayal kırıklığı içinde kucağınıza geri düşerler. acıdır hayatları ama daha acı olan karşılarına oturanların asla tamamlanmayacak yarım elma hikayesidir. o diğer yarı hiçbir zaman olmamıştır ki bulunsun. aşkı tatmak için çok kötü bir yoldur adı konulmamış ilişkilerin insanının tahterevallisine binmek.
 • hala içimdeki polyannayı öldürmediysem boşluktadır diyebilirim bu insana.
  ama nedense(!) aradığımız polyannaya ulaşılamıyor.

  tabii şimdi bunu okuyan ergenlerin bin bir çaba ile antitez üretip aslında o öyle değil böyle demeleri muhtemel ancak gerçek şu ki ismi konulmayan ilişki insanları sadece korkaktır. bir şeyler paylaştığı insanla ne yaşadığını dair fikri olmayan, fikri olup da bunu söyleyemeyen, söylemediğinden dolayı da duygularından kaçan insana tüm dünyada korkak denir arkadaşlar.
  bunu bir sürü felsefik çıkarımlarla kılıf uydurup iyimser hale getirmenin anlamı yok.

  hah korkak olmak bir insanı kötü mü yapar? işte burada polyanna kırıntılarıyla düşündüğümüzde tabii ki hayır deriz. ancak bir şeyleri paylaştığın ve senin için değerli olan birisini sırf bu yüzden kaybetme riskini alabiliyorsan işte bu seni kötü yapar.

  tüm dünyada duygular aynıdır. duygularla yüzleşmekten kaçmak bir şeylerin hala sende eksik olduğunu gösteriyor, üzgünüm.