şükela:  tümü | bugün
 • feridun düzağaç 'ın en iyi parçasıdır aslında ama gerçek hayranları dışında pek kimse bilmez bu parçayı.. klip çekilmemiştir.. iyide olmuştur kanımca.. ele ayağa düşmemiştir.. şarkının sonlarına doğru atılan solo dinlenirken insanı bir başka vurur..
 • feridun düzağaç'ın beni rahatta dinleyin adlı çıkış albümünde yer alan parçalardan bir tanesi.

  dokunduğum en sıcak ağustos akşamısın
  ellerimde sevdanın yanık kokusu
  gezindiğim avare bir deniz kıyısı
  en güzel mehtap sensin denize dost
  aradığım bulunmayan haykırdığım duyulmayan
  sen asla dün olmayan bir yaşanmamış an
  saçların rüzgarsa gözlerin nerede
  sesin şarkılarda nerede
  yüreğin
  ellerimde sevdanın yanık kokusu
  ey adı sevda nerede
  ellerin
  aradığım bulunmayan haykırdığım duyulmayan
  sen asla dün olmayan bir yaşanmamış an
 • "sen asla dün olmayan bir yaşanmamış an..."

  bu kadar güzel mi ifade edilir sevginin sınırsızlığı, sonsuzluğu..
 • konser kaydından bahsediyorum; bugüne dek daha içten söylenmiş bir şarkı yok. bugüne kadar öylesi hem yakıp hem de ferahlatan bir duygu akışı yok. feridun düzağaç, çok özel yapmış, çok..
 • uzun uzun feridun düzağaç konser albümünde çok çok daha güzellik kazananan şarkı. mükemmel girişiyle, mükemmel bir giriş şarkısı olmuş.
  dokunduğum en sıcak ağustos akşamısın
 • içinde kalmışlığın sıcacık şarkısıdır.
  haykırdığı duyulmayan, asla dün olmayan...

  (bkz: anlatmakla bitmez)
 • "ellerimde sevdanın, yanık kokusu"

  ile

  "en güzel mehtap sensin, denize dost"

  ve

  "sesin şarkılarda, nerede yüreğin"

  ile

  "ey adı sevda, nerede ellerin"

  mısralarını söylerken ortaya çıkan melodi, bu şarkıyı unutulmaz kılar. öyle unutulmaz ki, hüzün kapını çaldığı her anda zil, kapıyı açmaya bu melodiyle davet eder insanı.
 • uzun uzun feridun duzagac'in ilk $arkisi.
 • en güzel fd şarkılarından. bir ağustos aksamı sahilde kayabilecek yıldızları seyre dalmısken dinlenmeli, o zaman daha da güzel.
 • temmuz ayının sonlarına gelirken ağustos selamını bir şarkı ile çakmasa olmazdı zaten. erken, ama sonbaharı müjdeleyen şarkı.

  ağustos akşamındaki dokunmalar ile başlıyor, o ruh dinlendiren güzel adam sesi ile deniz ve mehtap eşliğinde devam ediyor. deniz ve mehtap sorsalar bana neredesin diye, adı sevda'dayım derdim sanırım, tanju okan'in ruhu şad olsun, olur da beni görüyorsa da affetsin. deniz ve mehtap onun, yine de oradaki bazı ayak izleri de benim ve birilerinin.

  saçlardan ve rüzgarın verdiği yönlerden bahsediyor? ele sarmaların ve rüzgalar meydan okumaların boşu boşunalığı bana kalsın o zaman. el çatlamış; kolumda duruyor. saç öpülmüştür; nerelerde duruyor bilmiyorum. iyidir ama, iyi olması lazımdı en son. neyse, gözler yok, ses yok, winston soft'lar var.

  şarkı güzel. yine de bazı şanslıların o yaz ile anabildiği güzel yaz zamanlarını ben de başka bir şarkı ile anabilmek isterdim. bu şarkı rahatsız edici.