şükela:  tümü | bugün
  • feridun düzağaç 'ın en iyi parçasıdır aslında ama gerçek hayranları dışında pek kimse bilmez bu parçayı.. klip çekilmemiştir.. iyide olmuştur kanımca.. ele ayağa düşmemiştir.. şarkının sonlarına doğru atılan solo dinlenirken insanı bir başka vurur..
  • feridun düzağaç'ın beni rahatta dinleyin adlı çıkış albümünde yer alan parçalardan bir tanesi.

dokunduğum en sıcak ağustos akşamısın
    ellerimde sevdanın yanık kokusu
    gezindiğim avare bir deniz kıyısı
    en güzel mehtap sensin denize dost
    aradığım bulunmayan haykırdığım duyulmayan
    sen asla dün olmayan bir yaşanmamış an
    saçların rüzgarsa gözlerin nerede
    sesin şarkılarda nerede
    yüreğin
    ellerimde sevdanın yanık kokusu
    ey adı sevda nerede
    ellerin
    aradığım bulunmayan haykırdığım duyulmayan
    sen asla dün olmayan bir yaşanmamış an
  • "sen asla dün olmayan bir yaşanmamış an..."

bu kadar güzel mi ifade edilir sevginin sınırsızlığı, sonsuzluğu..
  • konser kaydından bahsediyorum; bugüne dek daha içten söylenmiş bir şarkı yok. bugüne kadar öylesi hem yakıp hem de ferahlatan bir duygu akışı yok. feridun düzağaç, çok özel yapmış, çok..
  • uzun uzun feridun düzağaç konser albümünde çok çok daha güzellik kazananan şarkı. mükemmel girişiyle, mükemmel bir giriş şarkısı olmuş.
    dokunduğum en sıcak ağustos akşamısın
  • içinde kalmışlığın sıcacık şarkısıdır.
    haykırdığı duyulmayan, asla dün olmayan...

(bkz: anlatmakla bitmez)
  • uzun uzun feridun duzagac'in ilk $arkisi.
  • en güzel fd şarkılarından. bir ağustos aksamı sahilde kayabilecek yıldızları seyre dalmısken dinlenmeli, o zaman daha da güzel.
  • temmuz ayının sonlarına gelirken ağustos selamını bir şarkı ile çakmasa olmazdı zaten. erken, ama sonbaharı müjdeleyen şarkı.

ağustos akşamındaki dokunmalar ile başlıyor, o ruh dinlendiren güzel adam sesi ile deniz ve mehtap eşliğinde devam ediyor. deniz ve mehtap sorsalar bana neredesin diye, adı sevda'dayım derdim sanırım, tanju okan'in ruhu şad olsun, olur da beni görüyorsa da affetsin. deniz ve mehtap onun, yine de oradaki bazı ayak izleri de benim ve birilerinin.

saçlardan ve rüzgarın verdiği yönlerden bahsediyor? ele sarmaların ve rüzgalar meydan okumaların boşu boşunalığı bana kalsın o zaman. el çatlamış; kolumda duruyor. saç öpülmüştür; nerelerde duruyor bilmiyorum. iyidir ama, iyi olması lazımdı en son. neyse, gözler yok, ses yok, winston soft'lar var.

şarkı güzel. yine de bazı şanslıların o yaz ile anabildiği güzel yaz zamanlarını ben de başka bir şarkı ile anabilmek isterdim. bu şarkı rahatsız edici.
  • gecenin bir yarisi, ickiniz bittikten sonra karisik calan muzik listenizden cikageldiginde cikip icki alma istegi uyandiran parcadir. an itibariyle basima geldi; oradan biliyorum.