şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlük nefret söylemi grubu'nu buradan göreve çağırıyorum. bu tür tanımlamalar adı taylan olanlara karşı kin, nefret ve nifak tohumları ekmekte, halkın huzur ve sükununu tehdit etmektedir. dünyada 100 taylan olsa ve 99 taylan esmer ve yavşak olsa bile kalan o biricik taylan'ın varoluş savaşımını desteklemek adına bu tür söylemlere prim vermemeliyiz. ya da siktir et, o taylan da esmer veya yavşaktır. mı demeliyim acaba?

iki taylan tanıyorum, biri esmer ve yavşak ama öteki hem kumral hem de şeker gibi bir arkadaş.
  • dünya üzerinde kabul görmüş ilk genel geçer doğru bilgilerden birisidir. taylan diye isim mi olur lan zaten.
  • (bkz: hakkaten lan)
  • tam sahne adı taylan. hafif yumuşak oldu mu yavşaklıkta bayrak sallar, solaryumdan da çıkmaz zaten bunlar. doğru tespit.
  • facebook'ta "taylan" ismini aradığımda bu genellemenin, genel olarak ne kadar haklı olduğunu gördüm. benim de tanıdığım esmer, kel ve yavşaktı.
  • tanıdığım taylan'ın da tam olarak bu kriterlere uyması ile şok geçirdiğim önerme. gerçekten ilginç, incelenmeli.
  • tanıdığım tek taylanın da bu önermeyi doğrulaması ile bir kez daha inandığım önerme.
  • esmer ve yavşak kimseyi tanımıyorum, taylan adında da kimseyi tanımıyorum demek ki doğrudur diye garip bir sağlamasını yaptığım genelleme. *
  • bana her ismin bir kavrama bağlı olduğunu hatırlatan önerme.
    isimler de canlı varlıklarmış. zamana göre değişirlermiş.
    ne bileyim bin yıl sonra ülkenin en karizmatik ismi olur belki. ama bunun olması için de çok para harcamak gerekir.
  • malatya'dan çocukluk arkadaşım, alabildiğine esmer ve yavşak olan taylan'ı göz önüne alarak doğruluğuna inandığım tespittir.