şükela:  tümü | bugün soru sor
  • futbol yeteneği bakımından sergen yalçının kimya bilenidir. (saman pazarında rıdvan dilmenle ziya şengülle karşılıklı top oynamışlığı vardır ve hastalık derecesinde galatasaraylıdır) aynı pasaportu taşıdığım için gurur duyduğum ender insanlardandır. arslanlar gibi bir evlat babası, dünyada gördüğüm en vicdanlı adamlardan birisidir.
    hocalığı mı? "hakkında konuşanı allah çarpar" dediğim, iddialı olacak ama "eğer birgün bu topraklara nobel gelecekse bunu bu sevimli, bu dünya tatlısı, çok zeki adam getirecektir" dediğim saygı duyulası bilim insanıdır.
  • hacettepe üniversitesi kimya bölümü'nün eski bölüm başkanı. şu anda biyokimya ana bilim dalı başkanıdır. ulusal ve uluslararası alanda çok önemli yayınlar yapmış, alanında derya deniz bir insandır. profesör kibri denen şeyin zerresi yoktur kendisinde. bu yönüyle hem dersi, hem de temel bilimi sevdirir size. bioreg ismini verdiği bir de araştırma grupları vardır. adil hoca'nın önderliğinde çok büyük işler yapmaktadırlar. temel bilimlerde böyle insanların varlığı, geleceğe dair umutlarımızı yeşertmektedir.