1. istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimi hakkında sandıkların %80 açıldığında kemal kılıçdaroğlunun 5 puan farkla önde olacağı tahmininde bulunmuş kişi. seçim sonucunun ise kazananın ufak bir puan farkıyla kazanacağının tahminide ayrıca bulunmuş kişi. az önce güncellenen sonuçlara göre haklı olma ihitmali var. umarım haklı çıkar ve o 5 puanlık fark kapanmaz ve gerici kafanın egemenliğinden kurtulmuş oluruz.
  2. 2007 seçim sonuçlarını tutturan 2 araştırma şirketinden biriydi(diğeri tarhan erdem in şirketi). ama bu seçimlerde 2007 seçimlerini bilen bu iki şirketin sonuçları arasında yaklaşık 10 puan fark vardı. kimin tutturacağı merak ediliyordu. şimdiye kadar açıklanan sonuçlar gösteriyor ki bu seçimin kazananlarından biri de adil gür dür.
  3. 8 aralık 2009 günü itü maden fakültesi'nde orhan kural 'ın yokluğunda onun davetiyle derse girip, öğrencilerle soru-cevap şeklinde mini bir konferans yapmıştır. verdiği enteresan bilgilerden biri ise türkiye'de en çok sempatizanın galatasaray'da, en çok taraftarın ise fenerbahçe 'de olduğunu söylemesiydi. bu söylediğini açıklamak için ise galatasaray'ın avrupa başarısından sonra hayatında maç izlememiş birçok ev hanımının galatasaray'ı seviyor olduğu örneğini verdi.
  4. baykal iki sene sonra cumhurbaşkanı diyecek kadar duygusal chp li. baykal olayından dolayı bu aralar sürekli tv lerde, sanırım adamsızlıktan hemen her konuda fikrini soruyorlar, uluslararası ilişkilerden iç siyasete, halkın algısı değişiminden(hakkı var) chp nin nasıl adam olacağına... her konuda konuşuyor kendinden eminliği cahil insanların eminliği cinsinden.
  5. imam hatip mezunu olan a&g araştırma şirketi başkanı. oldukça iyi yapıyor işini. ama fazla bilmediği siyasete girmese daha hayırlı olacak. referandum için de başabaş gidiyor diyor.
  6. cnnturk de gördüm en son kendisini, tatilciler dönmemiş, chpliler titiz davranmamışlar demek ki gibi yorumları vardı. ne zaman makarna kömür diyecek diye merak ettim ama demedi. bir de bayağı gergindi.