şükela:  tümü | bugün
 • istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimi hakkında sandıkların %80 açıldığında kemal kılıçdaroğlunun 5 puan farkla önde olacağı tahmininde bulunmuş kişi. seçim sonucunun ise kazananın ufak bir puan farkıyla kazanacağının tahminide ayrıca bulunmuş kişi. az önce güncellenen sonuçlara göre haklı olma ihitmali var. umarım haklı çıkar ve o 5 puanlık fark kapanmaz ve gerici kafanın egemenliğinden kurtulmuş oluruz.
 • 2007 seçim sonuçlarını tutturan 2 araştırma şirketinden biriydi(diğeri tarhan erdem in şirketi). ama bu seçimlerde 2007 seçimlerini bilen bu iki şirketin sonuçları arasında yaklaşık 10 puan fark vardı. kimin tutturacağı merak ediliyordu. şimdiye kadar açıklanan sonuçlar gösteriyor ki bu seçimin kazananlarından biri de adil gür dür.
 • boğaziçi üniversitesi işletme kulübü, dinamik dergisine geçtiğimiz aylarda önemli bir röportaj vermiş olan isimdir. mansur yavaş'ın yükselişinden, türban sorununu ancak chp'nin çözebileceğine dek oldukça sağlam iddialar var.

  1. bölüm: http://www.yigitardaturkoglu.com/…r-roportaj-i.html
  2. bölüm: http://www.yigitardaturkoglu.com/…-roportaj-ii.html
 • baykal iki sene sonra cumhurbaşkanı diyecek kadar duygusal chp li. baykal olayından dolayı bu aralar sürekli tv lerde, sanırım adamsızlıktan hemen her konuda fikrini soruyorlar, uluslararası ilişkilerden iç siyasete, halkın algısı değişiminden(hakkı var) chp nin nasıl adam olacağına... her konuda konuşuyor kendinden eminliği cahil insanların eminliği cinsinden.
 • imam hatip mezunu olan a&g araştırma şirketi başkanı. oldukça iyi yapıyor işini. ama fazla bilmediği siyasete girmese daha hayırlı olacak. referandum için de başabaş gidiyor diyor.
 • referandum sonuçlarını kıl payı dengede diye ifade etmiş: %51 evet, %49 hayır.
  http://www.taraf.com.tr/haber/evet-51-hayir-49.htm
 • cnnturk de gördüm en son kendisini, tatilciler dönmemiş, chpliler titiz davranmamışlar demek ki gibi yorumları vardı. ne zaman makarna kömür diyecek diye merak ettim ama demedi. bir de bayağı gergindi.
 • referandum süreci boyunca chp için psikolojik sonuçlar ürettiği için her akşam bir parti lideri gibi tv ekranlarında görüyorduk kendisiniz. kıl payı kıl payı diye diye dilinde tüy bitti garibimin.

  dün akşam(referandum sonuçları belli olma ipuçları verdiği sırada) ise kaşları düşmüş halde geveliyordu beni tatilciler mahf etti onlara hakkımı helal etmiyorum diye beyanatta bulunuyordu. üzülme iki hafta sonra sende hiçbirşey olmamış gibi davranan chp liler gibi davranmaya devam edeceksin.
 • hafıza-i beşer nisyan ila malül nasılsa değil mi? bu hususta bir anket yapıp piyasaya öyle girmiş olsa gerek kendisi. tutturamayan, tutunamayasıca. sen tatilcilerin döneceğini hesap ettiğini, chp'lilerin titiz davranacağını bunun da anketlerde soru olarak yer aldığını da anlatsaydın. korele etseydin keşke.
 • haydi, ankette yanılmış olabilir. sonuçta bir ölçüm. ama uğur dündar'ın "sizin ölçümünüzden neden farklı bir sonuç olmuş olabilir?" gibisinden sorusuna "hayırcılar tatilden dönmedi ondan oldu" cevabını vermiştir. yanlış ölçüm değil ama bu derece yanlış analiz çapsız yapar insanı.

hesabın var mı? giriş yap