• gülüsü, göbeginin hopidik hopidik hoplamasi, gidaklamasi ve mimikleri unutulamaz.
 • cansiz fotografi aklimdan cikmayan, dunyanin en tatli insani ve tiyatro oyuncusu. oynadigi filmlerde de her zaman karakteriyle ozde$ gitmi$tir adile na$it=iyi niyet tir her zaman.
 • aksamlari televizyonda cocuk programi yapan,bize "kuzucuklarim" diye hitap eden tatli mi tatli,
  minik,sevimli,tonton bir bayandi..öldügünde cok üzülmüstüm..
 • 1987'de yitirilen tiyatro ve sinema sanatcisi.
 • uykudan once programinin tonton masalci teyzesi.. saat 9,5 gibiydi sanirim program bitince dislerimizi fircalayip (o soyledi diye) yatardik. bunun disinda bi de video kasetleri satilirdi onun masallarinin.. belki bi donem cocuklarini olumle tanistiran insan..ozlenesi biri.. keske simdiki cocuklar da tanisaydi..cok acikli oldu ama oyle hissettim..
 • uykudan öncenin adile teyzesi, tursucu aile ve türevi filmlerde münir özkulun tonton karısı, hababam sınıfında cocuklara arka cıkan sevimli hademe teyze. bu arada ailece bayagı köklü bir tiyatro gecmisleri var bildigim kadarıyla. uykudan oncede baslangıcta spontan olarak cocukları ismiyle cagırma esprisi cok tutunca liste hazırlamak zorunda kalmıstı kadıncagız. her gece bu isimleri okur, "ismini okumadıklarım uzulmesin, bidahaki sefere muhakkak okuyacağım" deyip oyalardı bizi(ismi okunmayan var mı?) bir de daha genc bir kızken tiyatroda kendisine yaslı kadın rolleri verildigini ve donemin jonlerinden birine umutsuzca asık oldugunu soylerler. huzur icinde yatsın.
 • neşe kaynağı,tatlı,sevimli,iyi,tonton teyze;ünlü bir tiyatro ve sinema oyuncusu.
  uykudan önce bize masallar anlatır sonra da hepimizin ismini sayarak iyi uykular derdi.
  çok ağlamıştım ölünce,sevgi dolu bir kadındı.
 • gülüşü asla kulaklarımdan gitmeyecek kişi. sesini ve mimiklerini onun kadar iyi kullanabilen bir oyuncu az gördüm. uykudan önce'deki adile teyzeyi, hababam sınıfındaki hafize anayı, kibar feyzodaki gaddar kaynanayı düşününce birbirlerinden farklı tiplemeleri nasıl başarıyla canlandırdığını görmemek mümkün değil.1987 de aramızdan ayrıldığında ardı sıra türetilen bir çok dedikodu ve urban legend tadında söylenceyi populeritesine bağlıyorum. çocukları aslında hiç sevmemesinden yeşilçamda mamalık yapmasına, mezarının yılanlarla dolu olmasına, canlı gömüldüğünden naaşının şekilden şekile girmesine kadar bi ton zırvalık söylendi durdu ardından. sanatçılarımıza ne kadar sahip çıkabildiğimizi yüzüm kızararak fark ediyorum.
 • halen her filmi zevkle izlenebilen , sonbahar sendromuna kaptirmis olan kisilere bile cocukluklarini yeniden hatirlatmayi basaran rahmetli tiyatro ve sinema sanatcisi*
 • hal ve hareketlerinde hep sevkat ve iyi niyeti gordugum insan.
  aglu ahmet in olumunden sonra cocuklara karsi ayri bir ilgi duymus,ve bu ismi programlarinda ve filmlerinde cokca kullanmistir.
  rahmetli selim nasit in de kardesidir.
  moskova sirkinin istanbul gosterilerinde sunuculuk yapmisti.
  biraz yakindan gorebilmistim cok kucukken.
  simdi t.v. de program yapsaydi buyuk kucuk yine herkes izlerdi diye dusunuyorum.
hesabın var mı? giriş yap