şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sevgili altuğ şenelin geçtiğimiz ay çıkan tazecik kitabı. içinde yok yok! bir kere arka kapak yazısı özcan yüksek alıntısıyla başlıyor, hah diyorsun, şükela bir şey beni bekliyor. kitabı bir açıyorsun, altuğ abi önsözde likyayolu.org blogunu birlikte yarattığı yol arkadaşı mehmet koçdemir'i de unutmamış, o da bir önsöz yazmış. çok da güzel yazmış biliyor musunuz? buraya duygusal bir emoji ekleyebilirsiniz.

  beş senedir blogunu okuduğumuz, likya'yı öğrendiğimiz, yolda sıkıştığımızda yardım istediğimiz, tereddütlerimizde bize ışık tutan insanlar bunlar yahu, nasıl sevinmeyelim! kim bilir kaç kişinin hayaline ortak oldu altuğ abi, şimdi de biz onun hayaline ortak oluyoruz.

  içindekiler kısmı ise dolu dolu, likya yolu ile ilgili aklınıza gelen-gelmeyen pek çok başlık var içinde. agaçları bile tanıtmışlar, ah ah ben bu gazla haftaya adrasan yürüyüp sandalları görmez miyim, hm? yaparım bilirsin, gözü kara deliyim.

  edinin arkadaşlar. likya ile ilgili baştan sona ne sorunuz varsa bu kitabın içinde. samimiyetle, edinin.
 • (bkz: likya yolu) hakkında hazırlanmış su âna dek en başarılı rehber kitaptır. içeriği oldukça yoğundur. boyutu kompakt ama ne yazik ki göründüğü kadar hafif değildir (2. baskıda çözülecekmiş). görseller harika, likya yolunu henüz yürü(ye)memiş veya tekrar yürümek isteyip de bi türlü gerçekleştiremeyenler için fena gaza getirebilen cinstendir.

  peki, kendisi ne der?
  "blog ve paylaşımlarımda göreceğiniz gibi düzgün bir çalışma olması için özen gösterdim. eksik gibi görünen çok şeyi kitaba sıkıştırmaya çalıştım. bu sebeple adı rehber olsa da benim için 'sık sorulan sorular' kitabı gibidir. çünkü kendimi hiç yürümemiş birinin yerine koyarak kaleme almaya gayret ettim.
  gelecek nesiller belki kitap nedir hiç bilmeyecek veya ihtiyaç duymayacak ama ne olursa olsun bu kaynaklar en azından bir sonraki nesile geçecek, onları teşvik edecek. yazarken sadece yürüyecekleri değil, ileride kitabı eline alacakları bile düşünerek yazmaya özen gösterdim.
  her şeyden öte, temiz bir likya gelecek nesillere de kalsın en büyük dileğim..."

  sevgili altuğ arzu edenlere kitabın imzalı bir basımını gönderebilecegini duyurmuştu. ve şu nazikliğine bakin! gönderdiği kitapları imzalamakla bırakmamış, kişiye hitap eden ufak notlar da yazıvermiş.

  ne demiştim ve ne diyeceğim? güzel insanlar hep var olsunlar!