• sevgili altuğ şenelin geçtiğimiz ay çıkan tazecik kitabı. içinde yok yok! bir kere arka kapak yazısı özcan yüksek alıntısıyla başlıyor, hah diyorsun, şükela bir şey beni bekliyor. kitabı bir açıyorsun, altuğ abi önsözde likyayolu.org blogunu birlikte yarattığı yol arkadaşı mehmet koçdemir'i de unutmamış, o da bir önsöz yazmış. çok da güzel yazmış biliyor musunuz? buraya duygusal bir emoji ekleyebilirsiniz.

beş senedir blogunu okuduğumuz, likya'yı öğrendiğimiz, yolda sıkıştığımızda yardım istediğimiz, tereddütlerimizde bize ışık tutan insanlar bunlar yahu, nasıl sevinmeyelim! kim bilir kaç kişinin hayaline ortak oldu altuğ abi, şimdi de biz onun hayaline ortak oluyoruz.

içindekiler kısmı ise dolu dolu, likya yolu ile ilgili aklınıza gelen-gelmeyen pek çok başlık var içinde. agaçları bile tanıtmışlar, ah ah ben bu gazla haftaya adrasan yürüyüp sandalları görmez miyim, hm? yaparım bilirsin, gözü kara deliyim.

edinin arkadaşlar. likya ile ilgili baştan sona ne sorunuz varsa bu kitabın içinde. samimiyetle, edinin.
  • likya yolu yürüyüşümü planlamadan evvel bilgisayarımı açıp canlı uydu görüntüleri üzerinden bütün yolculuğun bir haritasını çıkarttım kendim için.

bir miktar da coğrafi bilgim var, şükür. harita ve araziyi okuyabiliyorum.

lakin altuğ hoca'nın daha evvel bizlerle paylaştığı bilgilere de derli toplu biçimde ihtiyacım olacaktı ki, bu kitap çokça büyük bir açığı kapattı.

varsa aklınızda bu deneyime dair bir şeyler; mutlak surette göz atılacak kaynaklardan biridir bu kitap.
hesabın var mı? giriş yap