şükela:  tümü | bugün
  • uzun süredir aklımda olan sonunda karar verdiğim eylem öncellikle şunu belirtmek lazım ki sigara sadece nikotin bağımlılığı değildir öyle olsaydı çok daha kolay olurdu sigarayı bir keyif haline getiren insan için sigara bırakmak bir işkencede nitekim onun için her şey sigaraya bağlıdır ders molası verir sigara içer motive olur, bazen sadece sigara içmek için yemek yer, sigarasız bir kahve hiçbir onun için.durum böyleyken ilk olarak sigaranın yerine ikamesini dolduracak (biliyorum çok zor) bi şey lazım bu size bağlı örneğin yemekten sonra demli sıcak bir çay (dur lan yanına sigara yok) ya da ne bileyim lan işte onu da mı ben bulayım.işbu entry girilirken ilgili kişi günde bir paketten fazla sigara içtiğini belirtmiş ve an itibari ile sigarayı bırakmak için çabalara başladığını belirtmiştir, bu süreçte yapacağım her şeyi edileyerek ekleyeceğim bana katılmak isteyen ve sigara illetinden kurtulmak isteyen yazarlar olursa paslaşırız.
  • paketin içinden bir iki dal alın ve üzerine "içen göt olsun" yazın. her sigara içmek istediğinizde o sigaraya bakın ve göt olmamak için içmeyin.

not: hiç içmedim. belki farkında değilsiniz ama içenler kül tablası gibi iğrenç kokuyor.
  • işe yarayacağını düşünmediğim eylem. bırakacaksan çat diye bırakacaksın.
  • kişisel bir sigara bırakma günlüğü ile hem kendime hem de bırakmaya çalışanlara yardımcı olmaya çalıştığım başlık.aramanın gücüne inanıyorum.
  • merhaba arkadaşlar

an itibariyle zorlu bir pazar akşamı ve sürekli sıkıntılı geçen pazartesi evveli sigarayı bırakmaya an itibari ile karar vermiş bulunmaktayım

şuanda itibaren tam tamına 90 gün boyunca hergün buraya tek kelime dahi olsa bilgi geçeceğim ve 90 gün boyunca bu başlıkta deneme yazılarımı da paylaşacağım

öncelikli olarak yarın sabah arabamdaki sigara paketimi çöpe atıyorum
    sonraki iş olarak arabama bir araba kokusu alıyorum ve o kötü kokuyu hayatımdan çıkartıyorum

bir sebep olmaksızın verdiğim bu kararı bakalım uygulayabilecekmiyim hep beraber göreceğiz

son olarak özellikle iş yerimdeki arkadaşlara söylemiyeceğim çok dalga geçiyor adiler...
    şuanda erken kalkacağım için hikaye ye yarın başlıyacağım

havadan sudan bir hikaye olacak kimse takip etmese de yazmaya çalışacağım..

iyi geceler
  • evet arkadaşlar mesajlarla destek veren herkese selamlar

düşündüğüm kadar kolay olmuyor ama tavsiyelere ayak uydurmaya çalışıyorum
    ilk gün zor geçti, en zor anlar trafikteyken yaşanıyor..
    ama yapacağız, en azından sigaram yok artık..

hikayeye de başlayacağım ama bugün bilgisayarım arızalı o yüzden yazamıyorum telefondan zor oluyor
    ufak birşeyler karalayacağız bakalım yazabiliyormuyum, benim de ilk deneyimim olacak.

selamlar