şükela:  tümü | bugün
  • başlamak. başlatılanlar için de, enter mesela.
  • kocaman kocaman yapılanları makbuldur.
  • * başlangıçla son arasında, hesaplanması zor miktarlardaki eylem.
    kimleri nerelere götürmüş, tek tek, ya da birikerek... ya da vazgeçmiş, durdurup bekleterek...
  • bu eylem bazen hayat burtarabilir. örneğin; eğer otobüsteyseniz, kapıyla bütünleşmiş bir halde yolculuk yapmaya çalışıyorsanız (şoför bey ortamı hınca hınç doldurmuşsa) sloganınız şu olmalı: "bir adım atın hayat kurtarın."
  • kaplumbağa kafasını dışarı çıkarmadığı sürece evet kendini her daim korur başına bir şey de gelmez ama kendisi için bir adım da atamaz, ilerleyemez
  • bence insan bir adım atarken 2 kere düşünmeli. neden sorusunu çok sormalı mesela. neden? almaya korktuğu cevapları varsa 2 kere düşünmeli. traji komik olacak adımlar atmamalı. ha bir de gerçekten yüzü olmalı başkasına hesap sorabilmek için. yoksa herkes her şeyi paylaşır değil mi? her şeyi paylaşmıyorsak 2 kere düşündüğümüz içindir.
  • mantıklı bir yerden sembolik bir yere duygusal bir yolculuğu gerçekleştirmeme yarayacak eylem.

fırtınalı bir havada 16 haziran ile vedalaşmadan, uyku uyumak yerine tahmini 7 saat sürede 35 km yol yürüyeceğim bu gece sabaha kadar.

ek: planladığım mantıklı bir yerdeyim şu an, 16'sı bitmeden başladım yolculuğa. yürüyüşten ziyade yolculuk evet mesafesi itibariyle.

ek2: km 20, kartal'dan blues yüklü selamlar *

ek3: km 23, pendik. 2 km'dir 2 köpek bana eşlik ediyor. necromancer gibi ordu ile geziyorum. biri karabaş, öteki çomar. çomar olan biraz aç gibi her çöplükten otlanıyor.

ek4: km35, tuzla. sembolik yere vardım. 7 saat diyordum başlarken ama ara vermeden 5 saat 49 dakikada vardım kadıköy'den tuzla'ya. ya temizliğin saflığı bu ya da enayiliğin saflığı. nihayetinde saflığımla vaftiz oldum.

ek5 (eşlik edenler): i'll play the blues for you
    spotify

breaking up somebody's home
    spotify

(bkz: #78083653)